Ogłoszenia duszpasterskie 06.02.2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – V Niedziela Zwykła – 06.02.2022

  1. Na specjalne życzenie osób związanych z Apostolstwem Żywego Różańca informujemy, że spotkania wspólnoty odbywają się w pierwszą niedzielę miesiąca po sumie, czyli Mszy św. o godz. 8.30 w domu duszpasterskim.
  2. Dnia 11 lutego, w najbliższy piątek przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Każdego roku do Lourdes przybywają chorzy i zdrowi pielgrzymi z całego świata. To święto łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych, osamotnionych, wobec tych, do których mamy bardzo blisko siebie, i wobec tych, których nie znamy. Współczesny świat bardzo potrzebuje wielu dobrych Samarytan. W naszym kościele Mszę Świętą z Sakramentem Namaszczenia i ze specjalnym nabożeństwem dla chorych będziemy sprawowali w piątek 11.02.br o godz. 10.00. Serdecznie prosimy o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni. Prosimy bliskich bądź sąsiadów o pomoc w wypełnianiu tej samarytańskiej posługi.
  3. Informujemy rodziców dzieci klas trzecich, że przymiarki szat liturgicznych dla dzieci do I Komunii św. będą w tym tygodniu w sobotę dnia 12 lutego br. od godz. 9.00 do 10.00 w domu duszpasterskim (tam, gdzie kancelaria parafialna) na parterze. Koszt szatki 170 zł. Wpłata przy przymiarce 70 zł.
  4. Od jutra powracamy do naszego normalnego porządku codziennych Mszy św. o godz., 7.00, 8.30, 17.00 i 18.30. Przywracamy też dyżur stałego konfesjonału. Przypomnijmy w dni powszednie stały konfesjonał od poniedziałku do czwartku od 7.30 do 8.00 i od 18.00 do 18.30 a w piątki i soboty od godz. 9.30 do 12.00 i od godz. 14.30 do 17.00.
  5. Ogłoszenia akademickie: Dziś o godz. 19:00 w kaplicy modlitwy Żywego Akademickiego Różańca, a o 20:00 Msza święta z modlitwami o szczęśliwy przebieg sesji egzaminacyjnej.

W środę, po akademickiej 20stce, kolejne spotkanie z o. Maciejem Sierzputowskim CSSp z cyklu „Krew i łzy – czyli o sztuce przebaczenia”. 

W piątek kolejne spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. O godz. 17:00 w domu parafialnym spotka się młodzież klas 8 Szkoły Podstawowej, a o godz. 18:30 młodzież klas ponadpodstawowych.  

  1. Nasz wikariusz Ks. Michał duszpasterz Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. zaprasza 7 lutego, czyli jutro na Msze św. na godz. 18.30. Podczas Mszy będzie poświęcona woda, olej i sól. Będziemy modlić się również o uzdrowienie duszy i ciała. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza w najbliższy czwartek na spotkanie modlitewne, które odbędzie się po wieczornej Eucharystii. Spotkania wspólnoty odbywają się co tydzień w auli domu parafialnego. Zapraszamy chętne osoby.

9.We wtorek o godz. 18,00 Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza na modlitwę różańcową i Mszę św. 

  1. Już dzis informujemy, że w przyszłym tygodniu organizujemy zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery). Zbiórka będzie miała miejsce w kruchcie naszej Bazyliki od dnia 18 do 19 lutego do godz. 10.00. Wyznaczona godzina dziesiąta jest godziną zakończenia zbiórki i odbioru zebranego sprzętu przez Green Office Ecologic). Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w najbiedniejszych krajach świata.   

11.Zachęcamy też do nabycia i lektury tygodnika ‘Przewodnik Katolicki”. W najnowszym wydaniu   warto przeczytać: „Jak powołuje Jezus?”; „Posługi w Kościele”; „Spowiadam się i stoję w miejscu”; „Pandemia nierówności”; „Jesteśmy w łodzi Kościoła” – dzień Życia Konsekrowanego z Biskupem Krzysztofem w Bydgoskiej Katedrze. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy.

12.Zmarli: śp. Marian Świetlik, lat 63, zam. Wańkowicza 1/25, Kazimiera Mokwa, lat 84, zam. Tychoniewicza 1/25, śp. Bronisława Łabędź, lat 101, zam. Krysiewiczowej 2/26.

  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy odważnego odpowiadania na głos Bożego wezwania, ufnego kroczenia za Panem i bycia znakiem Bożej obecności dla innych.
  2. Wszystkim osobom uczestniczącym dziś w świętej liturgii w naszej świątyni życzymy miłej niedzieli i obfitych łask Bożych w rozpoczętym dziś nowym tygodniu.

 

OGŁOSZENIA FUNDACJI WIATRAK

 

1.Wzorek lat ubiegłych Fundacja Wiatrak zwraca się do naszych Parafian z prośbą. Przygotowujemy się do akcji 1 % dla Wiatraka. Prosimy osoby zajmujące się księgowością i potrafiące rozliczyć 1% podatki o zgładzenie się w Biurze Domu Jubileuszowego w tygodniu od godz. 9.00 do 16.00 by pomóc Fundacji w przeprowadzeniu tej akcji.

2.Przypominamy także iż w Fundacji Wiatrak działa Przedszkole „U Karolka” w którym obecnie trwają zapisy nowych dzieci. Przyjmujemy dzieci od dwu i pół roku życia. Informacja pod numerami telefonów: 533 022 268 a także w sekretariacie Fundacji tel.52 32 34 810 oraz na stronie Facebooka: „Przedszkole Niepubliczne U Karolka”.