Ogłoszenia duszpasterskie 05.09.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXIII Niedziela Zwykła – 05.09.2021 rok

 

W dzisiejszą   niedzielę, 5 września, w Kościele w Polsce   obchodzimy „Dzień Solidarności z Afgańczykami”. Z apelem do pasterzy i wiernych Kościoła katolickiego w Polsce o modlitwę i pomoc materialną dla Afgańczyków zwrócił się przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.    „Zwracam się z apelem do pasterzy i wiernych Kościoła w Polsce o modlitwę i pomoc materialną dla cierpiącego ludu Afganistanu”.     Caritas Polska uruchamia ogólnopolski program wsparcia dla uchodźców w naszej ojczyźnie – od pomocy duchowej, psychologicznej, socjalnej, poprzez pomoc językową, prawną i medyczną, aż po doradztwo zawodowe, wsparcie międzykulturowe oraz wsparcie wolontariatu parafialnego i komunikacji z mediami.  

1.Witając po wakacjach wszystkich drogich Parafian, Sympatyków i Gości – dorosłych, dzieci i młodzież serdecznie zapraszamy do systematycznego i licznego udziału w Mszach św. w każdą niedzielę.

2.Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dzieci z klas pierwszych dziś w niedzielę podczas Mszy św. o godz.1130. Spotkanie rodziców dzieci klas trzecich z kapłanami prowadzącymi przygotowanie do I Komunii św. będzie w najbliższy piątek 10.IX.br o godz. 19.00 w kościele. 

  1. W niedzielę 12 września, po Mszy świętej o godz. 10:00, w kaplicy, spotkanie organizacyjne dla Rodziców młodzieży klas 8 Szkoły Podstawowej w rozpoczęciu przygotowań do sakramentu bierzmowania.  W piątek 17 września, na Mszę świętą o godz. 18:30 do kaplicy, zapraszamy młodzież klas 8 Szkoły Podstawowej I klas liceum oraz parafialnych wspólnot do wspólnej modlitwy z racji wspomnienia św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Dla kandydatów do Bierzmowania będzie to okazja do rozpoczęcia przygotowań do tego sakramentu.
  2. Za tydzień w naszej wspólnocie parafialnej „zaległa” I Komunia Św. o godz. 10.00. Dzieci po raz pierwszy w pełni będą uczestniczyć we Mszy Św. Początek uroczystości o godz. 10.00. Próby liturgiczne dla tych dzieci przed I Komunią św. będą we wtorek i piątek o godz. 16.30 w Bazylice a pierwsza Spowiedź św. będzie w sobotę dla dzieci, ich rodziców i gości o godz. 10.00

5.Sanktuarium Matki Boskiej Królowej Męczenników – Golgota Bydgoska Kalwaria XX wieku zaprasza na doroczną uroczystość odpustową ku czci swej Patronki dnia 15 września bieżącego roku.  Zapraszamy na ten Wielki Sanktuaryjny Odpust mieszkańców całego miasta i naszej bydgoskiej diecezji.

Program odpustu poprzedzony   uroczystymi modlitwami jest następujący:

W poniedziałek 13 września br.  o godz. 18.30   Msza święta z procesją fatimską wokół tutejszego sanktuarium – celebruje ksiądz     Maciej Chmielewski – proboszcz parafii    pw. św. Jakuba Apostoła w Dąbrówce Nowej nasz były wikariusz.

We wtorek 14 września br. o godz. 16.30 ósma Bydgoska Droga Krzyżowa w Dolinie Śmierci organizowana przez katolickie stowarzyszenia, organizacje i wspólnoty diecezji bydgoskiej.

Godz. 18.30 Msza św. połączona z adoracją Krzyża Świętego – celebruje ksiądz Karol Glesmer – proboszcz parafii  św. Mikołaja w Bydgoszczy Fordonie.

Uroczystości Wielkiego Odpustu Kalwaryjskiego w naszym Sanktuarium rozpoczną się dnia 15 września br. w środę o godz. 18.30. Uroczystą Mszę św. sprawował będzie Ks. Biskup Wiesław Śmigiel, ordynariusz diecezji toruńskiej i aktualny administrator naszej Bydgoskiej Diecezji. 

  1. Dnia 8 września (w środę) zapraszamy do katedry bydgoskiej na odpust ku czci Matki Bożej Pięknej Miłości. Program dni modlitw przed odpustem ku czci Matki Bożej Pięknej Miłości w katedrze wywieszony jest w gablotkach kościoła. W dzień odpustu o godz. 10.00 – Msza Święta dla chorych, o godz. 12.00 – Msza Święta   dla Pielgrzymów, a wieczorem o godz.  18.00 – Uroczysta Msza Święta Odpustowa ku czci Matki Bożej Pięknej Miłości.
  2. 18 września przypada liturgiczne wspomnienie św. Stanisława Kostki – Patrona Młodzieży. Razem z Fundacją „Wiatrak” serdecznie zapraszamy młodzież do udziału w Projekcie Kostka – inicjatywie ewangelizacyjnej, podczas której wystąpim.in. zespół Trzecia Godzina Dnia. Wyjazd do Złotowa w sobotę 18 września o godz. 13:30. Zapisy w zakrystii lub bezpośrednio u ks. Tomka i ks. Michała. Lista zostaje zamknięta 16 września. Koszt wyjazdu 30 zł. Kapłani zapraszają również lektorów i ministrantów na spotkanie formacyjne w najbliższy czwartek 9 września. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 18:30.

8.W niedzielę 12.09. o godz. 12:00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie rozpocznie się Uroczystość beatyfikacyjna Sługi Bożego Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej.   Nasz ks. Proboszcz, który przyjął święcenia kapłańskie z rąk Prymasa Tysiąclecia będzie uczestniczył osobiście w uroczystościach w Warszawie. W związku z tym szczególnym świętem zapraszamy wszystkich naszych Parafian na apel dziękczynny, który rozpocznie się o godz. 18:00 w naszej świątyni. Po tym wydarzeniu Msza Święta dziękczynna za beatyfikację kard. Wyszyńskiego oraz modlitwa za jego przyczyną w intencji naszej Ojczyzny i Parafii. 

  1. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: Zachęcamy do nabycia i lektury. „Czacka, Wyszyński i odnowa tej ziemi”; „Paraolimpijczycy – superludzie”; „Pierwszy dzwonek w polskiej szkole”; „Rodzinny huragan spustoszenia”. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy.

10.Zmarli: śp. Elżbieta Joanna Olszewska, lat 69, zam. ul. Łochowskiego 4, śp. Władysława Nowicka, lat 88, zam. ul.Witeckiego 1, śp. Gabriela Drożniewska, lat 71, zam. ul. Fieldorfa Nila 6.

11.Wszystkim osobom uczestniczącym dziś w świętej liturgii w naszej świątyni życzymy miłej niedzieli i obfitych łask Bożych w rozpoczętym dziś nowym tygodniu.

Podziękowanie dla Dobroczyńców naszej Parafii

Składamy serdeczne podziękowania za zrozumienie bieżących potrzeb naszej parafii w aktualnej sytuacji związanej z pandemią. Dziękujemy za ofiary składane do skarbon w kościele jak i te które zostały przelane na konto bankowe naszej parafii:

  74 1090 1072 0000 0001 0261 7319.