Ogłoszenia duszpasterskie 05.06.2022

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO – 05.VI.2022 rok

 1. Przeżywamy dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W historii Kościoła dzień Pięćdziesiątnicy był punktem zwrotnym: obdarzeni darami Ducha Świętego apostołowie wyruszyli z wielką żarliwością głosić światu zmartwychwstałego Jezusa. Uroczystość jest dopełnieniem Wielkanocy. Niech w naszym życiu umocnienie darami Ducha Świętego przynosi widoczne owoce: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie (por. Ga 5,22-23), z których będą czerpać ci, których spotkamy w życiu codziennym. Dziś za uroczyste odśpiewanie hymnu O stworzycielu, Duchu, przyjdź oraz po wypełnieniu pozostałych warunków możemy zyskać odpust zupełny. Dzisiejsza uroczystość to w tradycji naszej tzw. Zielone Święta.

2.Dziś po sumie, Mszy św. o godz. 8.30 spotkanie Apostolstwa Żywego Różańca w Domu Duszpasterskim.

 1. Dzisiaj dzieci klas czwartych szkoły podstawowej przeżywają rocznicę I Komunii św. Uroczystość odbędzie się podczas Mszy św. o godz. 10.00. Polecamy te dzieci a zwłaszcza ich rodziców opiece Bożej i modlimy się by każda niedzielna Msza św. była ich radosnym spotkaniem z Jezusem.

4.Jutro będziemy obchodzili święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.  Chociaż dla wielu z nas będzie to normalny dzień pracy to jednak tradycyjnie uszanujmy świąteczny charakter drugiego dnia Zielonych Świąt. Dziękując Matce Najświętszej za Jej obecność wraz z uczniami w Wieczerniku, chcemy również dziękować za Jej obecność w życiu Kościoła i naszego narodu poprzez stulecia. Jutro Msze św. jak w dzień powszedni. Dodatkowo suma – Msza św. dnia o godz. 10.00 w kościele.

 1. Mamy czerwiec, miesiąc szczególnie poświęcony Najświętszemu Sercu Jezusa. W naszej bazylice nabożeństwa do Serca Jezusowego codziennie po wieczornej Mszy św. oraz codziennie o 21.00 przy krzyżu misyjnym prowadzone przez wspólnoty apostolskie działające w parafii.

6.W tym tygodniu nasz proboszcz ks. prałat Jan Andrzejczak będzie obchodził złoty Jubileusz Kapłaństwa. Dnia 10 czerwca br. przypada pięćdziesiąta rocznica przyjęcia przez Jubilata z rąk błogosławionego Prymasa Tysiąclecia kardynała Wyszyńskiego święceń kapłańskich w Bazylice Prymasowskiej w Gnieźnie. Z tej okazji na uroczystą Mszę św. dziękczynną zapraszamy wszystkich Parafian w sobotę dnia 11. czerwca na godz. 11.00. Na tę uroczysta Mszę św. zaprosiliśmy wszystkich pracujących w naszej parafii księży wikariuszy. Obecni będą także księża z całego naszego dekanatu oraz księża infułaci i biskupi związani z nasza Bazyliką. Do wspólnej modlitwy w imieniu księdza Jubilata serdecznie zapraszamy. Przypomnijmy: sobota 11 czerwca godzina 11.00.

7.Osoby, które pragną złożyć życzenia Jubilatowi i otrzymać pamiątkowy obrazek zapraszamy w przyszłą niedzielę o godz. 13.00. Po Mszy św. celebrowanej przez księdza proboszcza będzie można otrzymać okolicznościowe pamiątkowe obrazki Złotego Jubileuszu.

 1. Duszpasterstwo akademickie zaprasza.

-Dzisiaj o godz. 18:30 w sali duszpasterstwa modlitwy Żywego Akademickiego Różańca.

-W środę na Mszy świętej akademickiej modlić się będziemy za wszystkich studentów o pomyślność w rozpoczynającym się czasie sesji i egzaminów. Po Mszy świętej ostatnie spotkanie z cyklu „Krew i łzy – czyli o sztuce przebaczenia” z obecnością o. Macieja Sierzputowskiego CSSp.   

 -W piątek, od godz. 17:00 w domu parafialnym, spotkanie dla młodzieży klas 8 Szkoły Podstawowej w przygotowaniu do sakramentu bierzmowania.

 1. W czwartek, 9 czerwca, przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Naszą modlitewną pamięcią pragniemy objąć wszystkich kapłanów i wypraszać im Bożą pomoc oraz łaskę wierności na drodze powołania, jak również wszystkich przygotowujących się do kapłańskiej posługi.
 2. W najbliższą niedzielę, 12 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Warto przypomnieć, że kończy ona czas wielkanocnej Komunii Świętej.
 3. Dziękujemy Dobroczyńcom naszej parafii za ofiary na cele kultu religijnego. Dziękujemy za ofiary w formie przelewów bankowych. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 4. Już dziś zapowiadamy, że po trzyletniej przerwie, powracamy do tradycyjnej procesji w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – „Boże Ciało”, która w tym roku przypadnie 16 czerwca. Procesja z Najświętszym Sakramentem przejdzie tradycyjnie ulicami parafii do 4 ołtarzy. Wyjdziemy ze świątyni po Mszy św. o 8.30 i przejdziemy ulicami: Bołtucia, Fiedlera, Nila, Kleina, Albrychta, Wańkowicza by powrócić do kościoła. W Boże Ciało nie będzie Mszy św. o godz. 10.00. Bezpośrednio po zakończeniu procesji odprawiona zostanie Msza św. recytowana.
 5. Informujemy, iżKatolicka Szkoła Podstawowa oraz I Katolickie Liceum Ogólnokształcące,mieszczące się w Bydgoszczy przy ul. Nowodworskiej 17, prowadzą nabór dzieci i młodzieży na nowy rok szkolny, zarówno w trybie stacjonarnym, jak i w ramach edukacji domowej. Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu ze szkołą.

14.Koncert Ewangelizacyjny „Osiemnaście i już z okazji osiemnastych urodzin diecezji odbędzie się na Wyspie Młyńskiej w Boże Ciało 16 czerwca o godz. 17:30. Zapraszamy do wspólnego świętowania.

 1.  W niedzielę 19 czerwca zapraszamy na Bydgoski Marsz dla Życia i Rodziny, który wyruszy o g. 12.30 ze Starego Rynku, po Mszy św. odprawionej o g.11.00 w katedrze przez biskupa Krzysztofa. 
 2. Najnowszy numer „Przewodnika Katolickiego proponuje m.in. następujące artykuły: Jak rozpoznać Ducha mówiącego w Kościele? Jak zachować spokój, gdy ktoś cię prowokuje? Dziesięć dowodów Miłości – 11 czerwca we Wrocławiu zostaną beatyfikowane nowe męczennice – kim były? Zachęcamy do lektury katolickiej prasy.
 3. Zmarli: śp. Henryk Włodarski, 86 lat, zam. ul Fieldorfa Nila 6, śp. Aleksandra Wencel, 46 lat, zam. ul. Powstania Listopadowego 11, śp. Ewa Maria Rogowska, 70 lat, zam. Piwnika Ponurego 4.

18.Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.

 

 

PROWADZENIE NABOŻEŃSTW CZERWCOWYCH PRZY KRZYŻU MISYJNYM    PRZEZ GRUPY APOSTOLSKIE

GODZ. 21.00

 

01 – środa

APOSTOLSTWO ŻYWEGO RÓŻAŃCA

02 – czwartek

STOWARZYSZENIE WSPIERANIA POWOŁAŃ

03 – piątek

APOSTOLSTWO DOBREJ ŚMIERCI

04 – sobota

TOWARZYSTWO ŚWIETEGO WOJCIECHA

05 – niedziela

NEOKATECHUMENT

06 – poniedziałek

ODNOWA W DUCHU ŚWIĘTYM

07 – wtorek

OAZA RODZIN

08 – środa

 MARTYRIA

09 – czwartek

STOWARZYSZENIE WSPIERANIA POWOŁAŃ

10 – piątek

APOSTOLSTWO DOBREJ ŚMIERCI

11 – sobota

GRUPY PIELGRZYMKOWE

12 – niedziela

NEOKATECHUMENT

13 – poniedziałek

TOWARZYSTWO ŚWIETEGO WOJCIECHA

14 – wtorek

ODNOWA W DUCHU ŚWIĘTYM

15 – środa

MARTYRIA

16 – czwartek

GRUPA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

17 – piątek

GRUPY PIELGRZYMKOWE

18 – sobota

MARTYRIA

19 – niedziela

NEOKATECHUMENT

20 – poniedziałek

  OAZA RODZIN

21 – wtorek

TOWARZYSTWO ŚWIETEGO WOJCIECHA

22 – środa

MARTYRIA

23 – czwartek

GRUPY PIELGRZYMKOWE

24 – piątek

APOSTOLSTWO DOBREJ ŚMIERCI

25 – sobota

MARTYRIA

26 – niedziela

ODNOWA W DUCHU ŚWIĘTYM

27 – poniedziałek

OAZA RODZIN

28 – wtorek

TOWARZYSTWO ŚWIETEGO WOJCIECHA

29 – środa

MARTYRIA

30 – czwartek

STOWARZYSZENIE WSPIERANIA POWOŁAŃ