Ogłoszenia duszpasterskie 05.05.2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VI Niedziela Wielkanocna   05.V.2024 rok

 1. Trwa miesiąc maryjny – maj. W naszej parafii nabożeństwa majowe codziennie po wieczornej Mszy św. o godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Zapraszamy także na nabożeństwa majowe o godz. 21.00 przy figurze Matki Boskiej Fatimskiej, prowadzone przez apostolskie wspólnoty działające w parafii. Nabożeństwa majowe dla dzieci odprawiane są w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.30 w kaplicy. Plan dla grup Apostolskich prowadzących nabożeństwa majowe przy Figurze NMP wywieszony jest w gablotkach kościoła i podany na stronach internetowych parafii.
 2. W środę wspomnienie św. Stanisława biskupa, zamordowanego z rozkazu króla Bolesława Śmiałego podczas odprawiania Mszy św. w kościele na Skałce w Krakowie. Jest on głównym Patronem Polski. Św. Jan Paweł II nazwał go „patronem chrześcijańskiego ładu moralnego.”. Módlmy się w tym dniu prosząc o wstawiennictwo tego świętego za naszą Ojczyznę oraz za wszystkich kapłanów świata, szczególnie tych prześladowanych i mordowanych za odwagę w wyznawaniu wiary. Podczas Mszy św. wypraszać będziemy Bożą pomoc dla naszej ojczyzny.
 3. Od jutra za tydzień 13 maja, wspomnienie Matki Boskiej Fatimskiej.  Przypada 44 rocznica zamachu na życie Ojca Św. Jana Pawła II.  Dnia   13 maja wracamy w naszej parafii do Fatimskich Procesji Różańcowych. W nawiązaniu do objawień fatimskich pragniemy każdego 13 – tego dnia miesiąca od maja do października gromadzić się na tzw. Fatimskiej Procesji Różańcowej, ponieważ Maryja właśnie w tych miesiącach i tego dnia objawiała się w Fatimie.      
 1. Ogłoszenia Duszpasterstwa Akademickiego:
 • Dzisiaj oraz w kolejnych dniach: 8, 12, 15 maja, zapraszamy wszystkich maturzystów na godzinę 20:00 do kaplicy na Eucharystię w intencji szczęśliwie zdanego egzaminu dojrzałości. Po Mszy świętej każdy z abiturientów zostanie zaadoptowany dodatkowym „Aniołem Stróżem” na czas zmagania się z egzaminami. Dzisiaj, podczas Mszy św. o godz. 20:00, Słowo Boże wygłosi o. Marcin Ciechanowski – podprzeor Jasnej Góry.
 • W środę 20-stka akademicka, a po niej kolejne spotkanie z cyklu „7 znaków. Klucz do nieba”, które poprowadzi o. Maciej Sierzputowski CSSp.
 • W sobotę, 11 maja, Martyria zaprasza do wspólnego wyjazdu na 88. Ogólnopolską Pielgrzymkę Akademicką na Jasną Górę pt. „Todos – czy naprawdę dla wszystkich? O kondycji wspólnoty Kościoła”. W programie: modlitwa, ciekawe prelekcje, Eucharystia i Apel Jasnogórski. Wyjazd o godz. 6:30 spod kaplicy. Powrót około 01:00 w nocy. Koszt 100 zł. Zapisy pod nr telefonu: 797-248-970. Program i dodatkowe informacje na stronie internetowej Martyrii.
 • „Martyria” organizuje wyjazd na Festiwal Młodych do Medjugorie w dniach 31 lipca do 07 sierpnia. Cena 2000 zł. Zapisy po Mszach świętych akademickich.
 1. Ks. Michał informuje dzieci pierwszokomunijne, że spotkanie liturgiczne przed przyjęciem będzie w sobotę, czyli 11 maja o godz.10. w kościele. Informacja dla dzieci klas czwartych: Uroczysta Msza św. w pierwszą rocznicę Komunii św. dla dzieci klas czwartych będzie 9 czerwca o godz. 10.00.
 2. Trwa okres wielkanocny. Czas ten od zmartwychwstania do wniebowstąpienia Pan Jezus poświęcił tym, których najbardziej umiłował. Jest to czas wielkanocnej spowiedzi świętej który trwa do uroczystości Trójcy Świętej w tym roku do 26 maja.
 3. Zapraszamy do udziału w pielgrzymkach do „korzenie diecezji bydgoskiej”: Byliśmy już w Gnieźnie. Następne pielgrzymki do Kołobrzegu dnia 22.06.br oraz do Pelplina dnia 28.9.br. Dekanalną pielgrzymkę do tych miejsc organizuje tylko parafia św. Łukasza i Św. Rity. Szczegóły i zapisy w biurze parafialnym parafii św. Łukasza i Św. Rity, ul. Skwer Świętej Rity 1 tel./fax: 52-346-91-30. Biuro mieści się w Domu Parafialnym, wejście boczne za kościołem – z prawej strony i czynne jest w poniedziałek i w środę od godz. 16.00 do 17.00.    
 4. Zapraszamy na XII Bydgoski Marsz dla Życia i Rodziny, który pod hasłem „Zjednoczeni dla życia, rodziny, Ojczyzny!” przejdzie ulicami naszego miasta w niedzielę, 26 maja. Wydarzenie rozpocznie się o g.12.30 Mszą św., w katedrze, której przewodniczyć będzie bp Krzysztof Włodarczyk. Start marszu ze Starego Rynku o g.14.00. Przemarsz ulicami: Mostową, Focha, Gdańską, Mickiewicza, Alejami Ossolińskich do bazyliki św. Wincentego a Paulo. Tam uczestnicy włączą się w Festiwal Nowe Spojrzenie, gdzie czeka na nich wiele atrakcji: m.in. park rozrywki dla dzieci, ciepły posiłek, koncerty oraz możliwość rywalizacji sportowej i rozstrzygnięcie konkursu plastycznego. Dla dzieci kluczowym punktem wydarzenia będzie koncert o g.15.00 zespołu Arka Noego.
 5. W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 6. W piątek podczas nabożeństw majowych rozpoczniemy 9- dniową Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego: zapraszamy do wspólnej modlitwy o wylanie darów Bożego Ducha, którą połączymy z codziennym nabożeństwem majowym.
 7. Zmarli: Śp. Leon Budziak, lat 80, zam. ul. Monte Cassino 5.
 8. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłego niedzielnego wypoczynku
  i błogosławionego tygodnia. Wszystkie informacje duszpasterskie na stronach internetowych parafii i w kruchtach kościoła.

 

Ogłoszenia Wiatraka 28.04.2024r.

 – Pozostały ostatnie miejsca na wycieczkę zorganizowaną przez Klub Seniora „Wiatrak” do Golubia Dobrzynia i Szafarni. Termin 15 maj 2024r. koszt  150,00 zł za osobę. Szczegółowe informacje i wpłata pani Izabela Kierownik Klubu Seniora

– Trwa nabór do przedszkola „U karolka” w Fundacji „Wiatrak” na rok szkolny 2024/2025. Przedszkole edukuje w duchu nauczania Św. Jana Pawła II, oferuje zindywidualizowane podejście w niewielkich grupach, wiele zajęć dodatkowych w ramach czesnego. Przedszkole realizuje kształcenie specjalne, wczesne wspomaganie rozwoju, posiada zaplecze  terapeutyczne.

– Pozostały ostatnie dni do rozliczenia podatku więc zachęcamy Państwa do wsparcia naszych działań. Dzięki Państwa hojności możemy kontynuować naszą działalność i realizować projekty skierowane do coraz większej liczbie osób. Będzie nam niezmiernie miło, jeśli Państwa 1,5% trafi właśnie do “Wiatraka”. 

PROWADZENIE NABOŻEŃSTW MAJOWYCH PRZY FIGURZE NPM FATIMSKIEJ  PRZEZ GRUPY APOSTOLSKIE GODZ. 21.00

 

01- środa

APOSTOLSTWO ŻYWEGO RÓŻAŃCA

02 – czwartek

STOWARZYSZENIE WSPIERANIA POWOŁAŃ

03 – piątek

NEOKATECHUMENAT

04 – sobota

APOSTOLSTWO DOBREJ ŚMIERCI

05 – niedziela

MARTYRIA

06 – poniedziałek

ODNOWA W DUCHU ŚWIĘTYM

07 – wtorek

OAZA RODZIN

08 – środa

APOSTOLSTWO ŻYWEGO RÓŻAŃCA

09 – czwartek

STOWARZYSZENIE WSPIERANIA POWOŁAŃ

10 – piątek

APOSTOLSTWO DOBREJ ŚMIERCI

11 – sobota

RADIO MARYJA I AKCJA KATOLICKA

12 – niedziela

NEOKATECHUMENT

13 – poniedziałek

TOWARZYSTWO ŚWIETEGO WOJCIECHA

14 – wtorek

LITURGICZNA SŁUŻBA OŁTARZA

15 – środa

ODNOWA W DUCHU ŚWIĘTYM

16 – czwartek

GRUPA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

17 – piątek

 RADIO MARYJA I AKCJA KATOLICKA

18 – sobota

OAZA RODZIN

19 – niedziela

MARTYRIA

20 – poniedziałek

NEOKATECHUMENAT

21 – wtorek

TOWARZYSTWO ŚWIETEGO WOJCIECHA

22 – środa

APOSTOLSTWO ŻYWEGO RÓŻAŃCA

23 – czwartek

LITURGICZNA SŁUŻBA OŁTARZA

24 – piątek

APOSTOLSTWO DOBREJ ŚMIERCI

25 – sobota

ODNOWA W DUCHU ŚWIĘTYM

26 – niedziela

MARTYRIA

27 – poniedziałek

OAZA RODZIN

28 – wtorek

TOWARZYSTWO ŚWIETEGO WOJCIECHA

29 – środa

LITURGICZNA SŁUŻBA OŁTARZA

30 – czwartek

STOWARZYSZENIE WSPIERANIA POWOŁAŃ

31- piątek

APOSTOLSTWO ŻYWEGO RÓŻAŃCA

 

 

Modlitwa za Diecezję Bydgoską

Boże, Ojcze Wszechmogący,
dziękujemy Ci za nasz bydgoski Kościół. 
Dziękujemy za wszystkich, 
którzy Go tworzą.
Za każdą wspólnotę parafialną,
każdy klasztor i dom zakonny,
za każde diecezjalne dzieło.
Spójrz łaskawie na:
ojców, matki, młodzież i dzieci,
ludzi chorych i zagubionych,
osoby samotne i tych, którzy utracili wiarę. 
Wylewaj Ducha Świętego na duchowieństwo, 
osoby życia konsekrowanego i wiernych świeckich,
aby sprostali swojemu powołaniu i swojej posłudze. 
Daj nam liczne i dobre powołania
kapłańskie, zakonne i apostolskie.
Umacniaj naszą wiarę,
wlewaj nadzieję i ucz pas kochać,
byśmy z odwagą i ufnością
każdego dnia świadczyli o Ewangelii. 
Maryjo, Matko Pięknej Miłości,
błogosławiony Biskupie Michale
módlcie się za nami.