Ogłoszenia duszpasterskie 04.09.2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIII Niedziela Zwykła – 04.09.2022 rok

  1. Dziś dwudziesta trzecia niedziela w ciągu roku kościelnego. Sprawując tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, uwielbiliśmy Boga i zaczerpnęliśmy ze źródła Bożej łaski. Niech te dary umacniają nas na drogach codziennego życia i dawania świadectwa naszej bliskości z Bogiem.

2. Witając po wakacjach wszystkich drogich Parafian, Sympatyków i Gości – dorosłych, dzieci i młodzież serdecznie zapraszamy do systematycznego i licznego udziału w Mszach św. w każdą niedzielę.

3. Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dzieci z klas pierwszych dziś w niedzielę podczas Mszy św. o godz.1130. Spotkanie rodziców dzieci klas trzecich z kapłanami prowadzącymi przygotowanie do I Komunii św. będzie w najbliższy piątek 9.IX.br o godz. 19.00 w kościele. 

  1. W niedzielę 11 września, po Mszy świętej o godz. 10:00, w kaplicy, spotkanie organizacyjne dla Rodziców młodzieży klas 8 Szkoły Podstawowej w rozpoczęciu przygotowań do sakramentu bierzmowania.  W piątek 16 września, na Mszę świętą o godz. 18:30 do kościoła, zapraszamy młodzież klas 8 szkoły podstawowej, pierwszych klas liceum oraz parafialnych wspólnot do wspólnej modlitwy z racji zbliżającego się wspomnienia św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Dla kandydatów do Bierzmowania będzie to okazja do rozpoczęcia przygotowań do tego sakramentu.

5. Zgodnie z dekretem Księdza Biskupa Ordynariusza Diecezji Bydgoskiej z dniem 1 września br. zostaje odwołany z naszej parafii ksiądz Piotr Wachowski. Ksiądz Biskup mianuje Księdza Piotra Dyrektorem Wydziału Duszpasterskiego Kurii Diecezjalnej w Bydgoszczy oraz Ojcem Duchownym Centrum Edukacyjno-Formacyjnego Diecezji Bydgoskiej im. Błogosławionego Biskupa Michała Kozala w Bydgoszczy. Mszę św. pożegnalna odprawi Ksiądz Piotr dnia 16 września br. o godz. 18.30. Jednocześnie nadal będzie Ksiądz Piotr pełnił obowiązki duszpasterza akademickiego i prowadził działające przy naszej parafii duszpasterstwo młodzieży „Martyria”. Dziś dziękujemy Księdzu Piotrowi za wieloletnią pracę wśród młodzieży naszej parafii a jego dalsza posługę w   Kurii Diecezjalnej polecamy opiece Matki Najświętszej. Osobne podziękowania przekażemy Księdzu Piotrowi 16 września podczas Wieczornej Mszy

św. o godz. 18.30.

  1. W czwartek, 8 września, przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W Polsce ten liturgiczny obchód nazywany jest popularnie świętem Matki Bożej Siewnej. Przez wstawiennictwo Maryi będziemy modlić się za wszystkich pracujących na roli, aby ich praca i trud wydawały błogosławione owoce. Msze Święte tego dnia jak w dni powszednie. Serdecznie zapraszamy zwłaszcza na wieczorną Mszę św. do kościoła.
  2. Dnia 8 września (w czwartek) zapraszamy do katedry bydgoskiej na odpust ku czci Matki Bożej Pięknej Miłości. Program dni modlitw przed odpustem ku czci Matki Bożej Pięknej Miłości w katedrze wywieszony jest w gablotkach kościoła. W dzień odpustu o godz. 12.00 – Msza św. ze szczególnym udziałem chorych i starszych, celebrowana przez biskupa ordynariusza. O godz. 18.00 – Eucharystia odpustowa pod przewodnictwem bp. Edwarda Dajczaka, ordynariusza koszalińsko-kołobrzeskiego

8. Od roku 2008 czyli od daty ustanowienia Sanktuarium Matki Boskiej Królowej Męczenników   zapraszamy    na doroczną uroczystość odpustową ku czci swej Patronki dnia 15 września bieżącego roku.  Zapraszamy na ten Wielki Sanktuaryjny Odpust mieszkańców całego miasta i naszej bydgoskiej diecezji.

Program odpustu poprzedzony   uroczystymi modlitwami będzie w tym roku następujący:

We wtorek 13 września br.  o godz. 18.30   Msza święta z procesją fatimską wokół tutejszego sanktuarium – celebruje ks. proboszcz Dariusz Wesołek, proboszcz parafii pw. Św. Krzyża w Bydgoszczy.

W środę 14 września br. o godz. 16.30 ósma Bydgoska Droga Krzyżowa w Dolinie Śmierci organizowana przez katolickie stowarzyszenia, organizacje i wspólnoty diecezji bydgoskiej.

Godz. 18.30 Msza św. połączona z adoracją Krzyża Świętego – celebruje ksiądz Maciej Tyckun – proboszcz parafii    pw. Św. Jana Pawła II w Bydgoszczy Fordonie.

Uroczystości Wielkiego Odpustu Kalwaryjskiego w naszym Sanktuarium rozpoczną się dnia 15 września br. w środę o godz. 18.30. Uroczystą Mszę św. sprawował będzie Ks. Biskup Krzysztof Włodarczyk ordynariusz Diecezji Bydgoskiej. 

  1. Zapraszamy do włączenia się w działalność naszych parafialnych wspólnot, w których można pogłębiać swoją formację duchową i służyć innym. W naszej parafii działają: Neokatechumenat, Wspólnoty Kościoła Domowego, Apostolstwo Różańca św. Apostolstwo Dobrej Śmierci, schola dziecięca, Liturgiczna Służba Ołtarza, serdecznie zapraszamy!
  2. W poniedziałek, 5 września, po wieczornej Mszy Świętej modlitwy o uzdrowienie duszy i ciała.  Nabożeństwo poprowadzi ks Michał, muzycznie posługuje wspólnota OwDŚ Przemienienie. Podczas modlitwy będzie egzorcyzm wody, soli, oleju i świeć. Zapraszamy wszystkie osoby do udziału w nabożeństwie.
  3. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. Zachęcamy do nabycia i lektury. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy.

12. Zmarli: śp. Stefania Krzemińska lat 92 z Łabendzińskiego 4, śp. Lech Ratkowski lat 72 z Thomme 1, śp. Barbara Tarzyńska lat 65 z Fieldorfa „Nila” 2

13. Wszystkim osobom uczestniczącym dziś w świętej liturgii w naszej świątyni życzymy miłej niedzieli i obfitych łask Bożych w rozpoczętym dziś nowym tygodniu.