Ogłoszenia duszpasterskie 04.07.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIV Niedziela Zwykła –   4.VII.2021 rok

 1. Dziś przypada pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje i urlopy będą okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie.

2.We wtorek 6 lipca, w liturgiczne wspomnienie błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej, przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych, związane ze wspomnieniem Najświętszej Maryi Panny Uzdrowienia Chorych. Naszą modlitewną pamięcią obejmijmy tych, którzy starają się pomagać duchowo wszystkim chorym, cierpiącym i seniorom z naszej wspólnoty parafialnej.

 1. Przypomnijmy, że w lipcu i sierpniu zmieniamy porządek Mszy św. I tak w dni powszednie i w niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 17.00. Informujemy naszych Parafian, że w miesiącach wakacyjnych Stały Konfesjonał będzie do dyspozycji penitentów o stałych godzinach z wyjątkiem sobót.Podczas wakacji biuro parafialne czynne będzie tylko w godzinach popołudniowych od poniedziałku do piątku od godz. 16.00 do 17.00. Za utrudnienia przepraszamy.

4.Za tydzień w niedzielę 11 lipca, przypada święto św. Benedykta (480-547), opata, patrona Europy. Założony przez niego zakon benedyktynów przyczynił się do znacznego pogłębienia życia religijnego w Kościele, ale i szeroko rozumianej kultury.   Ora et labora – Módl się i pracuj! – to sposób św. Benedykta na dobre chrześcijańskie życie. Do Polski benedyktyni przybyli wraz ze św. Wojciechem (†997). Najbardziej znanym opactwem benedyktyńskim jest u nas Tyniec. Swoim pięknem przyciąga też niewielki benedyktyński klasztor w wielkopolskim Lubiniu. Warto te miejsca odwiedzić podczas letnich wędrówek.

 1. Nasza Parafia wraz z Fundacją „Wiatrak” organizuje dwudniowy wyjazd na beatyfikację ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego i siostry Róży Marii Czackiej. Zapraszamy na tę autokarową pielgrzymkę w terminie 11-12 września. Koszt wyjazdu to 400 zł. Zapisy w biurze parafialnym, zakrystii lub recepcji „Wiatraka”.
 2. Dnia 21 lipca pod hasłem „Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy” wyruszy z naszej Parafii piesza Promienista Pielgrzymka na Jasną Górę. Na wspólne rekolekcje w drodze zaprasza grupa Biało-Żółta. Formularze zgłoszeniowe są dostępne w zakrystii lub biurze parafialnym. W Kościele są również wyłożone intencje, które można przekazać do specjalnie przygotowanej skrzyni. Dziękujemy wszystkim za wsparcie tego dzieła!
 3. „Senne wskazówki” – to hasło 26 Akademickiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę z grupą „Przezroczystą”.
  W tym roku pielgrzymować będziemy do tronu Pani Jasnogórskiej w dniach 21-31 lipca pod szczególną opieką św. Józefa. Zapisy i szczegóły, dotyczące tegorocznego pielgrzymowania, dostępne są na stronie internetowej Martyrii oraz w mediach społecznościowych. Grupa „Przezroczysta” zaprasza parafian do składania intencji, w których modlić się będziemy każdego dnia na pielgrzymkowym szlaku. Do skrzyni, wystawionej w środku kościoła, można wrzucać kartki z prośbami i podziękowaniami, które złożone zostaną przed cudownym wizerunkiem Czarnej Madonny. 
 4. Już dziś przypominamy, że za dwa tygodnie – w niedzielę 18 lipca – będziemy błogosławić pojazdy mechaniczne z racji przypadającego w ciągu tygodnia wspomnienia Św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżujących. Jak co roku w czasie błogosławieństwa będzie można wesprzeć akcję organizowaną przez MIVA POLSKA pod hasłem „Jeden grosz za jeden bezpiecznie przejechany kilometr”, z której dochód jest przeznaczany na zakup pojazdów dla polskich misjonarzy.
 5. Nie zapominajmy też o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach. Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie. Oni często pracują, aby inni mogli wypoczywać.
 6. Pierwsza niedziela miesiąca w naszej parafii ma wymiar charytatywny. Nasza parafia włączyła się do programu Caritas – Rodzina Rodzinie, który polega na objęciu wsparciem rodzin poszkodowanych w wyniku konfliktu zbrojnego w Syrii. Pomagamy rodzinie Cherchian z Aleppo, którzy są ormiańskimi chrześcijanami. Ofiary na ten cel można składać do puszki przy relikwiarzu św. Faustyny po lewej stronie nawy głównej. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. 

11.W najnowszym numerze „Przewodnika Katolickiego czytamy następujące artykuły:    Zachęcamy do nabycia i lektury.

 1. W tym roku zgodnie z fordońską tradycją równolegle do trwającej jasnogórskiej pieszej pielgrzymki diecezjalnej wyrusza w lipcu w dniach 19 lipca – 26 lipca 2021 roku DEKANALNA PIELGRZYMKA między parafiami Fordonu. W środę 21 lipca z Parafii św. Faustyny pielgrzymka przejdzie do naszego kościoła a w czwartek 22 lipca po Mszy św. o godz. 18.30 przejdzie z naszej świątyni do kościoła św. Marka. Zapraszamy wszystkich do wspólnego spotkania i modlitwy. Dokładny plan między parafialnego pielgrzymowania będzie w gablotach kościoła.

13.Zmarli: śp. Leon Nelkowski (narodzone martwe dziecko), śp. Czesław Piegsa, lat 84.

14.Wszystkim naszym parafianom udającym się w najbliższym czasie na urlopy życzymy dobrego wypoczynku i szczęśliwych wakacji. Wypoczywajmy z Bożym błogosławieństwem. Wszystkim osobom uczestniczącym dziś w świętej liturgii w naszej świątyni życzymy miłej niedzieli i obfitych łask Bożych w rozpoczętym dziś nowym tygodniu.

 

Podziękowanie dla Dobroczyńców naszej Parafii

Składamy serdeczne podziękowania za zrozumienie bieżących potrzeb naszej parafii w aktualnej sytuacji związanej z pandemią. Dziękujemy za ofiary składane do skarbon w kościele jak i te które zostały przelane na konto bankowe naszej parafii:

  74 1090 1072 0000 0001 0261 7319.