Ogłoszenia duszpasterskie 04.04.2021

ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE 04.IV.2021 rok

 

Obwieszczamy i głosimy dziś całemu światu – Chrystus Zmartwychwstał.

Na Święta Zmartwychwstania Pańskiego, które są darem pokoju i zwycięstwem miłości, pragniemy przekazać wszystkim Parafianom i Gościom najserdeczniejsze życzenia: Niech Zmartwychwstały Chrystus obdarza nas pełnią Darów Ducha Świętego. Niech przeżycie Tajemnicy Paschalnej otworzy nasze serca na nową promienną Jutrzenkę, w blasku której ujrzymy oblicze żywego Zbawiciela.

Niech Jego obecność nadaje ostateczny sens codziennym zmaganiom o chleb powszedni, w duchu wiary i wzajemnej miłości we wspólnocie Kościoła i gronie rodzinnym.

Choć zmagamy się z pandemią koronawirusa to jednak radosne „Alleluja” ponieśmy w świat, w naszą codzienność, aby dotarła do każdego ludzkiego serca. Niech będzie zadatkiem i zapowiedzią wiecznego świętowania ze Zmartwychwstałym.

 

1.Dziś niedziela wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego, największa uroczystość w roku kościelnym, rozpoczynająca okres wielkanocny w liturgii. Pięćdziesiąt dni od niedzieli Zmartwychwstania do niedzieli Zesłania Ducha Świętego obchodzi się z wielką radością jako jeden dzień świąteczny, co więcej, jako „wielką niedzielę”. Głównie w te dni śpiewa się „Alleluja”, po hebrajsku „Hallelujah”, co w tłumaczeniu na język polski: „Chwalmy Pana”. Osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego stanowi oktawę Wielkanocy i obchodzi się je jako uroczystości Pańskie. Z tego powodu w piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa. Msze Święte dziś według porządku niedzielnego. Nie będzie tylko Mszy św. o godz. 8.30.

2.Trwając dziś w bezpośredniej łączności z Bogiem, starajmy się, by stan łaski uświęcającej przypominał nam, że każda niedziela, Dzień Pański jest pamiątką Zmartwychwstania Chrystusa. Niech zatem naszą chrześcijańską ambicją będzie normalna reguła niedzielnego uczestnictwa we Mszy św. Obowiązek ten to nie tylko przykazanie Boże i kościelne, ale nade wszystko nasza wdzięczność Chrystusowi za dzieło zbawienia.

3.Dla wielu z nas przeżywane święta to czas umacniania więzi rodzinnych. Choć wokół pandemia i ograniczamy nasze kontakty z bliskimi to jednak przez łącza internetowe rozmawiamy i jesteśmy blisko siebie.    W te święta życzmy sobie i my wielkoduszności i wspaniałomyślności w życiu i postępowaniu z bliźnimi. „Miłość nie pamięta urazy”. Jak wspaniałą jest rzeczą zapomnieć i przebaczyć. Jak to wewnętrznie wyzwala, czyniąc człowieka naprawę wolnym, a jednocześnie bliskim i braterskim.

  1. Święta są szczególną okazją, by podziękować wszystkim naszym parafianom za zainteresowanie sprawami życia parafialnego. Dziś właśnie dziękujemy serdecznie za wsparcie naszych poczynań charytatywnych, za pomoc dla rodzin wielodzietnych i bezrobotnych, dla dzieci potrzebujących specjalnej troski i wsparcia.

Dziękujemy   wszystkim którzy włączyli się w prace porządkowe w kościele i przygotowali tegoroczne dekoracje świątyni, pomysł i wystrój Ciemnicy i Grobu Pańskiego.   Dziękujmy Tym którzy przygotowali liturgię Triduum, dziękujemy chórowi oraz Wspólnotom Parafii za modlitwę przy Grobie Pana. Niech z radości Zmartwychwstania czerpią potrzebne łaski, a Królowa Męczenników niech je obficie wylewa. Gorące Bóg zapłać składamy również za wszelkie ofiary zarówno na kwiaty i dekoracje.

  1. Parafialny Zespół „Caritas” dziękuje wszystkim dobroczyńcom za dary materialne zebrane w ramach akcji „kilogram dla potrzebującego” dla ubogich parafian i wolontariuszom. Informujemy, że najbliższa niedziela, jako Niedziela Miłosierdzia Bożego jest świętem patronalnym „Caritas” Diecezji Bydgoskiej.
  2. Jutro w drugie Święto Zmartwychwstania Pańskiego – Poniedziałek Wielkanocny przychodzimy do kościoła na Msze Św. według niedzielnego porządku. Tradycyjnie w Poniedziałek Wielkanocny w naszych kościołach modlimy się i składamy ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski. Wsparcie tej katolickiej uczelni jest naszym moralnym obowiązkiem. Czynimy to nie tylko w poczuciu obowiązku, ale z miłości do Boga i naszej Ojczyzny, która przecież tak wiele w swojej historii temu Uniwersytetowi zawdzięcza. Wielu z nas jest w stanie łaski uświęcającej. Wytrwajmy w łączności z Chrystusem Zmartwychwstałym dla Jego chwały i naszego uświęcenia. Bliższe szczegóły dotyczące duszpasterskiego posługiwania w naszym Sanktuarium podamy podczas jutrzejszych ogłoszeń duszpasterskich. Celebracja wszystkich nabożeństw z naszego Sanktuarium transmitowana jest bezpośrednio na stronie internetowej parafii pod adresem: www. mbkm.pl.

 

 

Podziękowanie dla Dobroczyńców naszej Parafii

Składamy serdeczne podziękowania za zrozumienie bieżących potrzeb naszej parafii w aktualnej sytuacji związanej z pandemią. Dziękujemy za ofiary składane do skarbon w kościele jak i te które zostały przelane na konto bankowe naszej parafii:

  74 1090 1072 0000 0001 0261 7319.