Ogłoszenia duszpasterskie 03.10.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVII Niedziela Zwykła – 3.X.2021 rok

 

 1. W tym tygodniu we wtorek dnia 5 października przypadnie czwarta rocznica erygowania i powstania nowej parafii pw. Św. Siostry Faustyny. W naszych modlitwach polecajmy opiece Bożej i wstawiennictwu Świętej Faustyny nową parafię, nowego księdza proboszcza i parafian rozpoczynających budowę duchowej wspólnoty świętej Faustyny. Na dobry początek życzymy z całego serca „Szczęść Boże”. Suma odpustowa ku czci św. Faustyny dziś o godz. 11.30. Przypomnijmy, że kaplica mieści się przy ul. Ks. Trybowskiego 3 na Osiedlu Eskulapa.
 2. Dziś o godz. 13.00 zaprosiliśmy na specjalną Mszę św. dziękczynną małżeństwa obchodzące kolejne okrągłe rocznice jubileuszowe. Jedną z ceremonii tej Mszy św. jest odnowienie ślubów małżeńskich. Chcemy publicznie i uroczyście zaprosić Chrystusa, aby na nowo zamieszkał w małżeństwach, zapewniając rodzicom i dzieciom radość bezpiecznego domu, w którym płonie dozgonna miłość rodziców.
 3. Dziś pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Biorąc do rąk różaniec prośmy przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki o miłosierdzie dla nas i całego świata. Tych, którym trudniej dotrzeć na liturgię, prosimy o odmawianie różańca w domach. Nabożeństwa Różańcowe dla dorosłych w tym roku codziennie o godz.18.00. W sposób specjalny chcemy wdrażać do codziennej modlitwy różańcowej najmłodszych parafian. Różańcowe nabożeństwa dla dzieci w poniedziałki środy i piątki o godz. 17.30.Apostolstwo Żywego Różańca spotyka się dziś z ks. proboszczem po Mszy św. o godz. 8.30w domu duszpasterskim.
 4. W czwartek 7 października przypada doroczny odpust ku czci Patronki Parafii Matki Bożej Królowej Męczenników w XXXIII rocznica powstania tutejszej parafii. Główne uroczystości odpustowe w czwartek wieczorem o godz. 18.30. Mszę św. poprowadzi nowy ordynariusz naszej diecezji ks. bp Krzysztof Włodarczyk.  Dzień odpustu to dla naszych Parafian okazja do modlitwy wdzięczności Bogu za wszystkie nasze spotkania z Chrystusem, od początku istnienia tego kościoła a także wyjątkowa okazja do zyskania odpustu zupełnego, który możemy ofiarować za nas samych, albo za naszych bliskich zmarłych. 

Z okazji wspomnienia liturgicznego Matki Bożej Różańcowej w   niedzielę 10 października podczas Mszy św. o godz. 11.30 poświęcimy dzieciom klas trzecich różańce.

 1. Liturgiczną Służbę Ołtarza zapraszamy na zbiórkę przed odpustem w środę o godz. 17:45 w zakrystii. 
  6. Zapraszamy na katechezy neokatechumenalne, które będą głoszone w każdy wtorek i czwartek począwszy od 5 października w Domu Jubileuszowym Fundacji „Wiatrak”. Rozpoczęcie o godz. 19:15 w kaplicy na drugim piętrze. Wejście główne od ul. Licznerskiego.
  7. Ogłoszenia duszpasterza akademickiego: Dzisiaj upływa ostateczny termin składania przez rodziców deklaracji o rozpoczęciu przygotowań młodzieży do sakramentu bierzmowania. 

W piątek od godz. 17:00 w domu parafialnym spotkanie formacyjne dla młodzieży klas 8 Szkoły Podstawowej przygotowującej się do   bierzmowania. Na godz. 18:30 zapraszamy młodzież klas ponadpodstawowych.   

Duszpasterstwo Akademickie „Martyria” rozpoczyna kolejny rok formacji. Zapraszamy na Msze święte akademickie w każdą środę i niedzielę o godz. 20:00. Dzisiaj pierwsza „dwudziestaka” z udziałem Żywego Akademickiego Różańca. Cała oferta spotkań i aktywności dostępna jest na stornie internetowej Martyrii oraz mediach społecznościowych. 

 1. Za tydzień, na Mszy świętej o godz. 13:00, modlić się będziemy za całą społeczność, mieszczącej się na terenie naszego dekanatu, Politechniki Bydgoskiej, która rozpoczyna nowy rok akademicki. Cieszymy się, że znaczenie i prestiż tej uczelni wzrasta wraz z podniesieniem jej statusu z uniwersytetu na politechnikę. Dobremu Bogu, przez przyczynę naszej patronki – Królowej Męczenników, polecać będziemy Władze Uczelni, wszystkich profesorów, studentów i pracowników. 
 2. „Martyria” zaprasza na dwuweekendowy kurs przedmałżeński pt. „Co i jak, zanim powiesz TAK!”. Jest to czas intensywnego przygotowania do sakramentu małżeństwa. Spotkania odbędą się w naszej parafii w terminach 15-17 października i 5-7 listopada. Szczegóły i zapisy na internetowej stroniewww.coijak.org.pl

10.Mamy już kalendarz i księgę intencji na 2022 rok. Tylko w Kancelarii Parafii w czasie godzin urzędowania    można rezerwować terminy ślubów, jubileuszów i Mszy św. na cały przyszły rok. Pamiętajmy, że Najświętsza Ofiara jest najpotężniejszą modlitwą Kościoła, którą sprawujemy nie tylko za zmarłych, ale też we wszystkich intencjach naszego życia doczesnego. Niech Msza św. gromadzi rodziny z okazji wszystkich rocznic: małżeństwa, urodzin, śmierci, w dniach imienin oraz innych okoliczności. Teraz można też zamawiać Msze św. gregoriańskie za zmarłych sprawowane przez 30 kolejnych dni.

 1. Za tydzień w całej Polsce przeżywać będziemy XXI Dzień Papieski pt. „Nie lękajcie się„. Będziemy Dziękować Bogu za wieloletnią posługę papieża Polaka, a jednocześnie prosić o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze. Będzie też można     wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana   dla upamiętnienia pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II.   Celem fundacji jest promowanie nauczania papieża Polaka i wspieranie   przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury. Z tych środków m.in. fundowane są stypendia dla uzdolnionej, a pochodzącej z ubogich rodzin młodzieży. Polecam tę zbiórkę życzliwości Parafian.
 2. Nasza parafia włączyła się do programu Caritas – Rodzina Rodzinie, który polega na objęciu wsparciem rodzin poszkodowanych w wyniku konfliktu zbrojnego w Syrii. Pomagamy rodzinie z Aleppo, którzy są ormiańskimi chrześcijanami. Ofiary na ten cel można składać do puszki przy relikwiarzu św. Faustyny po lewej stronie nawy głównej. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Informacje na temat tej pomocy umieściliśmy w kruchcie kościoła.
 3. W niedzielę, 17 października, rozpoczynamy Rekolekcje Akademickie na dobry początek. Prowadzić je będzie o. Mariusz Wójtowicz OCD ze zgromadzenia Ojców Karmelitów Bosych – ceniony rekolekcjonista i bloger, który podczas każdej Mszy świętej będzie głosił Słowo Boże i zapraszał na kolejne dni: poniedziałek, wtorek i środę na godz. 20:00 do kaplicy. Dodatkowe informacje na stronie Martyrii i plakatach w gablocie kościoła.

Również w niedzielę, 17 października, na Mszy świętej o godz. 18:30 przeżywać będziemy Ogólnobydgoską Inaugurację Roku Akademickiego, z obecnością władz wszystkich uczelni wyższych naszego miasta. 

 1. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W najnowszym numerze tygodnika „Przewodnik Katolicki” z dodatkiem naszej Diecezji przeczytamy m.in. „Św. Franciszek mówi zza grobu”; „Synodalność. Kościół na nieznanych wodach”; „Wstawiennictwo Maryi”; „Prowadzi ich różaniec”; „Gdy komputer zabija”. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy. Polecamy lekturę katolickiej prasy.
 2. Zmarli: śp. Janusz Urbański, lat 56, zam. ostatnio w Anglii, śp. Barbara Kuich, lat 68, zam. ul. Fieldorfa Nila 2, śp. Jan Nowicki, lat 74, zam. ul. Monte Cassino 1, śp. Hanna Smolukowska, lat 65, zam. ostatnio w Kołodziejewie, śp. Bronisław Kitajgrodzki, lat 92, zam. ul. Gierczak 13, śp. Zygmunt Zajkiewicz, lat 81, zam. ul. Fieldorfa Nila 6.
 3. Na nadchodzące dni niech dobry Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże.

Podziękowanie dla Dobroczyńców naszej Parafii

Składamy serdeczne podziękowania za zrozumienie bieżących potrzeb naszej parafii w aktualnej sytuacji związanej z pandemią. Dziękujemy za ofiary składane do skarbon w kościele jak i te które zostały przelane na konto bankowe naszej parafii:

  74 1090 1072 0000 0001 0261 7319.