Ogłoszenia duszpasterskie 03.09.2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXII Niedziela Zwykła – 03.09.2023 rok

 1. Witając po wakacjach wszystkich drogich Parafian, Sympatyków i Gości – dorosłych, dzieci i młodzież serdecznie zapraszamy do systematycznego i licznego udziału w Mszach św. w każdą niedzielę.

2.Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dzieci z klas pierwszych dziś w niedzielę podczas Mszy św. o godz.1130. Spotkanie rodziców dzieci klas trzecich z kapłanami prowadzącymi przygotowanie do I Komunii św. będzie od wtorku za tydzień 12 września o godz. 19.00 w kościele. 

3. Od poniedziałku za tydzień 11 września, o godz. 19:00, w kaplicy, spotkanie organizacyjne dla rodziców młodzieży klas 8 Szkoły Podstawowej w rozpoczęciu przygotowań do sakramentu bierzmowania. 

4.Zgodnie z dekretem Księdza Biskupa Ordynariusza Diecezji Bydgoskiej z dniem 28 sierpnia br. rozpoczął pracę w naszej parafii ks. Tymoteusz Białkowski. Będzie duszpasterzem młodzieży. Polecamy posługę kapłańską księdza Tymoteusza opiece naszej Patronki Matce Najświętszej.

5. Dnia 8 września (w piątek) zapraszamy do katedry bydgoskiej na odpust ku czci Matki Bożej Pięknej Miłości. Program dni modlitw przed odpustem ku czci Matki Bożej Pięknej Miłości w podany jest na stronie internetowej diecezji. W dzień odpustu o godz. 12.00 – Msza św. dla pielgrzymów a o godz. 18.00 – Eucharystia odpustowa pod przewodnictwem biskupa Krzysztofa Włodarczyka.

6. Od roku 2008 czyli od daty ustanowienia Sanktuarium Matki Boskiej Królowej Męczenników   zapraszamy    na doroczną uroczystość odpustową ku czci swej Patronki dnia 15 września bieżącego roku.  Zapraszamy na ten Wielki Sanktuaryjny Odpust mieszkańców całego miasta i naszej bydgoskiej diecezji.

Program odpustu poprzedzony uroczystymi modlitwami będzie w tym roku następujący:

W środę 13 września br.  o godz. 18.30   Msza święta z procesją fatimską wokół tutejszego sanktuarium – celebruje ks. proboszcz Marek Januchowski, proboszcz parafii pw. Św. Faustyny w Bydgoszczy.

W czwartek 14 września br. o godz. 16.30  Bydgoska Droga Krzyżowa w Dolinie Śmierci organizowana przez katolickie stowarzyszenia, organizacje i wspólnoty diecezji bydgoskiej.

Godz. 18.30 Msza św. połączona z adoracją Krzyża Świętego – celebruje ksiądz Maciej Reszel – proboszcz parafii    pw. Św. Jana Pawła II w Bydgoszczy Fordonie.

Uroczystości Wielkiego Odpustu Kalwaryjskiego w naszym Sanktuarium rozpoczną się dnia 15 września br. w piątek o godz. 18.30. Uroczystą Mszę św. sprawował będzie ks. prałat Daniel Tumiel – Sekretarz Ambasady Stolicy Apostolskiej w Bangkoku.

7. Skauci Europy z Gromady Przyłęki-Brzoza serdecznie zapraszają na rodziców z dziećmi na wycieczkę po górkach fordońskich połączoną z piknikiem po Mszy o 11.30 dnia 24 września. Podczas wycieczki można będzie zapoznać się z katolickim ruchem harcerskim, który od 3 lat rozwija się na terenie Bydgoszczy i okolic. Warto zarezerwować sobie 2-3 godziny, zabrać ze sobą coś do jedzenia i picia. Zapraszamy całe rodziny do dołączenia do nas w naszej wyprawie. Więcej informacji o ruchu skautowym na stronie www.skauci-przyleki.com

8. Ksiądz Michał wraz ze wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym zaprasza 11 września na Mszę Świętą z modlitwą o uzdrowienie o godz. 18.30 podczas modlitwy egzorcyzm wody, soli, oleju, świec.

9. Zapraszamy młodych na wspólny wyjazd do Złotowa, aby uczestniczyć w corocznym Projekcie Kostka. W planach koncerty, wspólna ewangelizacja, konferencje, modlitwa. Wyjazd autokarem w sobotę, 23 września i powrót następnego dnia wieczorem. Szczegóły na stronie facebook.com/projektkostkazlotow i Instagramie. Zapisy i wszelkie odpowiedzi na pytania u naszego wikariusza ks. Tymoteusza.

10. Polecamy lekturę prasy katolickiej. W Przewodniku Katolickim: rozwód – często pozew jest zaskoczeniem dla jednej ze stron, dlatego warto zdawać sobie sprawę z sygnałów ostrzegawczych. Trwa kampania przed wyborami parlamentarnymi. Czy Kościół powinien się od niej dystansować i milczeć w każdej kwestii, która dotyka polityki? Zachęcamy do nabycia i lektury.

11. Dziś, w pierwszą niedzielę miesiąca, po sumie w kaplicy spotkanie Apostolstwa Żywego Różańca. Pierwsza niedziela miesiąca w naszej parafii ma wymiar charytatywny. Nasza parafia włączyła się do programu Caritas – Rodzina Rodzinie, który polega na objęciu wsparciem rodzin poszkodowanych w wyniku konfliktu zbrojnego w Syrii.  Ofiary na ten cel można składać do puszki przy relikwiarzu św. Faustyny po lewej stronie nawy głównej. 

12. Ulegają zmianie godziny dyżuru w biurze parafialnym. Od 4 września biuro będzie czynne od poniedziałku do piątku w godz. od 16 do 17. Dodatkowo w czwartki i piątki od godz. 9 do 10.

13. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. Wieczorem modlitwy powołaniowe i spotkanie Wspólnoty w domu duszpasterskim.

14. Zmarli: śp. Śp. Barbara Boroń l.86 z ul Łochowskiego.

15. Wszystkim osobom uczestniczącym dziś w świętej liturgii w naszej świątyni życzymy miłej niedzieli i obfitych łask Bożych w rozpoczętym dziś nowym tygodniu.

Ogłoszenia Parafialne – Fundacja „Wiatrak” 03.09.2023 rok.

– Centrum Kultury Katolickiej „Wiatrak” zaprasza do zapisów i udziału w zajęciach pozalekcyjne język angielski, akrobatyka, plastyka, gimnastyka itp. W celu szczegółowych informacji i zapisów serdecznie zapraszamy do kontaktu pod numerem 509 433 585  lub osobiście.

Oferta w formie ulotki dostępna w kruchcie kościoła.

 

Modlitwa za Diecezję Bydgoską

Boże, Ojcze Wszechmogący,
dziękujemy Ci za nasz bydgoski Kościół. 
Dziękujemy za wszystkich, 
którzy Go tworzą.
Za każdą wspólnotę parafialną,
każdy klasztor i dom zakonny,
za każde diecezjalne dzieło.
Spójrz łaskawie na:
ojców, matki, młodzież i dzieci,
ludzi chorych i zagubionych,
osoby samotne i tych, którzy utracili wiarę. 
Wylewaj Ducha Świętego na duchowieństwo, 
osoby życia konsekrowanego i wiernych świeckich,
aby sprostali swojemu powołaniu i swojej posłudze. 
Daj nam liczne i dobre powołania
kapłańskie, zakonne i apostolskie.
Umacniaj naszą wiarę,
wlewaj nadzieję i ucz pas kochać,
byśmy z odwagą i ufnością
każdego dnia świadczyli o Ewangelii. 
Maryjo, Matko Pięknej Miłości,
błogosławiony Biskupie Michale
módlcie się za nami.