Ogłoszenia duszpasterskie 03.07.2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 14 Niedziela Zwykła – 03. VII .2022 rok

 

1.Dziś przypada pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje i urlopy będą okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą.  Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie.

2.W środę 6 lipca, w liturgiczne wspomnienie błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej, przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych, związane ze wspomnieniem Najświętszej Maryi Panny Uzdrowienia Chorych. Naszą modlitewną pamięcią obejmijmy tych, którzy starają się pomagać duchowo wszystkim chorym, cierpiącym i seniorom z naszej wspólnoty parafialnej.

 1. Przypomnijmy, że w lipcu i sierpniu zmieniamy porządek Mszy św. I tak w dni powszednie i w niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 17.00. Informujemy naszych Parafian, że w miesiącach wakacyjnych Stały Konfesjonał będzie do dyspozycji penitentów o stałych godzinach z wyjątkiem sobót. W soboty dyżuru w Stałym Konfesjonale nie będzie. I jeszcze jedna ważna informacja.  Podczas wakacji biuro parafialne czynne będzie tylko w godzinach popołudniowych od poniedziałku do piątku od godz. 16.00 do 17.00. Za utrudnienia przepraszamy.
 2. U progu czasu wakacyjnego pamiętajmy, że od Pana Boga i Jego przykazań nie ma wakacji, a na urlop warto zabrać ze sobą różaniec, modlitewnik lub Pismo Święte. Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy, letnie wycieczki, obozy, kolonie życzymy udanego, radosnego wypoczynku, ale też przypominamy, że nie ma czasu wolnego od Pana Boga. Nie zapominajmy, że każdy z nas ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie. Zatem dbając o ciało, zadbajmy także o naszego ducha!

5.Nie wszyscy wyjechali na wakacje. Może znamy jakąś wielodzietną rodzinę, którą należy wesprzeć, pomagając dzieciom w wyjazdach na kolonie, obóz, wycieczkę czy rekolekcje. Mamy być świadkami miłości miłosiernej, niech to zatem będzie nasza odpowiedź na Chrystusowe wezwanie: „Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie” i na innym miejscu: „Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili”.

 1. Duszpasterstwo akademickie Martyria zaprasza na cykl wakacyjnych wydarzeń:
 • Piesza pielgrzymka na Jasną Górę z grupą „Przezroczystą” w dniach 21-31 lipca. Koszt 120 zł. Pierwsze spotkanie przedpielgrzymkowe będzie miało miejsce w sali DA we wtorek 28 czerwca o godz. 19:30. Zapisy na spotkaniach oraz przez formularz zgłoszeniowy, zamieszczony na stronie internetowej duszpasterstwa.
 • Jak co roku, wychodzimy do parafian z propozycją składania intencji do specjalnie przygotowanej „skrzyni pielgrzyma”. Każdego dnia pielgrzymki modlić się będziemy w powierzonych nam intencjach, a na Jasnej Górze zostanie odprawiona Msza święta we wszystkich prośbach i podziękowaniach parafian. Formularze wyłożone są na skrzyni.
 • W dniach 21-22 sierpnia – 3 sztafetowa pielgrzymka biegowa na Jasną Górę. Każdy z uczestników ma do pokonania 10 kilometrów w czasie 70 minut, wybierając dowolny odcinek na mapie pielgrzymki. Szczegóły, regulamin i zapisy na stronie Martyrii.  
 1. Czwartek, 7 lipca, będzie pierwszym czwartkiem miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania o godz. 18.30.
 2. Dziękujmy Parafianom i Sympatykom naszej bazyliki za kolejne ofiary, które w tym tygodniu wpłynęły na konto, zostały przekazane osobiście, na tacę czy do skarbon w kościele i kaplicy. Bóg zapłać! Dziękujemy za pamięć, zwłaszcza tym, którzy wspierają parafię i bazylikę systematycznie! 
 3. Zachęcamy do wakacyjnej lektury bieżącego numeru „Przewodnika Katolickiego.
 4. Zmarli: śp. Dariusz Starzecki 49 lat z Konfederatów Barskich 3/84; Jan Wiśniewski 64 lata z Fieldorfa Nila 6/123; Wanda Kółeczko 73 lata z Kleina 7/26.
 5. Wszystkim naszym parafianom udającym się w najbliższym czasie na urlopy życzymy dobrego wypoczynku i szczęśliwych wakacji. Wypoczywajmy z Bożym błogosławieństwem.