Ogłoszenia duszpasterskie 02.10.2022

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXVI Niedziela Zwykła – 25 IX 2022 rok

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVII Niedziela Zwykła –2.X.2022 rok

 

1.Dziś pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe.   Nabożeństwa Różańcowe dla dorosłych   w tym roku   codziennie o godz.18.00.  Różańcowe nabożeństwa dla dzieci w poniedziałki środy i piątki o godz. 17.30.Apostolstwo Żywego Różańca spotyka się dziś z ks. proboszczem po Mszy św. o godz. 8.30 w domu duszpasterskim.

 1. Dziś o godz. 13.00 zaprosiliśmy na specjalną Mszę św. dziękczynną małżeństwa obchodzące kolejne okrągłe rocznice jubileuszowe. Jedną z ceremonii tej Mszy św. jest odnowienie ślubów małżeńskich. W tym roku na tę Mszę św. pragniemy także zaprosić wdowy i wdowców dla wspólnej modlitwy za zmarłych współmałżonków a także osoby stanu wolnego.
 2. W poniedziałek (3.X), po wieczornej Mszy Świętej modlitwy o uzdrowienie duszy i ciała.  Prowadzi ks. Michał, muzycznie posługuje Odnowa w Duchu Świętym Przemienienie. Serdecznie zapraszamy.
 3. W piątek 7 października przypada doroczny odpust ku czci Patronki Parafii Matki Bożej Królowej Męczenników w XXXIX rocznica powstania tutejszej parafii. Główne uroczystości odpustowe w piątek wieczorem o godz. 18.30. Mszę św. poprowadzi ksiądz prałat Andrzej Kłosiński – proboszcz bydgoskiej parafii pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.    Dzień odpustu to dla naszych Parafian okazja do modlitwy wdzięczności Bogu za wszystkie nasze spotkania z Chrystusem, od początku istnienia tego kościoła a także wyjątkowa okazja do zyskania odpustu zupełnego, który możemy ofiarować za nas samych, albo za naszych bliskich zmarłych.  

5. Informacje dla dzieci pierwszokomunijnych. Z okazji wspomnienia liturgicznego Matki Bożej Różańcowej w   niedzielę 9 października poświęcimy dzieciom klas trzecich różańce podczas Mszy św. o godz. 11.30. Przymiarka szat liturgicznych dla dzieci pierwszokomunijnych będzie 22 października w godz. od 10.00 do 11.00 w domu duszpasterskim Koszt szaty liturgicznej 200, zł. Firma krawiecka (Szaty Liturgiczne Weg-Tor Toruń) prosi podczas przymiarki o zaliczkę w wysokości 50% kosztów.

6.W tym tygodniu w   środę dnia 5 października piąta rocznica erygowania i powstania parafii pw. Św. Siostry Faustyny.  Suma odpustowa ku czci św. Faustyny dziś o godz. 11.30. Przypomnijmy, że kaplica mieści się przy ul. Ks. Trybowskiego 3 na Osiedlu Eskulapa.

 1. W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Okolicznościowe nabożeństwa o zwykłej porze. W piątek pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. od godz.7 do 9 i po południu od 17 do 18.30.
 2. Pragniemy poinformować naszych Parafian, że Ks. bp ordynariusz diecezji bydgoskiej mianował naszego wikariusza Księdza Michała Polerowicza Dekanalnym Duszpasterzem Młodzieży w Dekanacie Bydgoszcz V. Gratulujemy księdzu Michałowi, że swoją pracą duszpasterska zasłużył na to wyróżnienie
  i nominację. Życzymy mocy Bożych dla pracy księdza wśród młodzieży.
 3. Ksiądz Michał – nowy duszpasterz młodzieży informuje, że: Dzisiaj po Mszach Św. w zakrystii młodzież przygotowująca się do bierzmowania może odebrać dzienniczki, a dzieci komunijne plansze z wlepkami. W pierwszy czwartek miesiąca na godz. 18:30 zapraszamy lektorów po Mszy Św. spotkanie w sali Dębu. W sobotę 8.10. Zapraszamy na spotkanie ministrantów z rodzicami oraz wszystkich chętnych do służby przy ołtarzu. Przypominamy, że kandydat nie musi być po I Komunii. Spotkanie rozpocznie się Mszą o 8:30 w naszej kaplicy. 
 4. Ogłoszenia duszpasterza akademickiego: Od dzisiaj rozpoczynamy duszpasterskie aktywności Duszpasterstwa Akademickiego „Martyria”. O godz. 18:00 w sali DA modlitwy Żywego Akademickiego Różańca, a o godz. 20:00 pierwsza Msza święta akademicka.
 • Zachęcamy do zapoznania się z nowymi cyklami spotkań i wydarzeń, które zamieszczone są na stronie internetowej Martyrii, profilu fb oraz na plakatach wywieszonych w tablicach ogłoszeń. W tym roku szczególny nacisk kładziemy na przygotowania i organizację wyjazdu Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie w lipcu 2023 roku. Pierwsze spotkanie zainteresowanych będzie miało miejsce 26 października w sali DA. 
 • W środę na godz. 20:00 do kaplicy zapraszamy na Mszę świętą i spotkanie popielgrzymkowe grupy „Przezroczystej”. 
 • Za tydzień, w niedzielę, 9 października, na Mszy świętej o godz. 18:30, przeżywać będziemy w naszej wspólnocie parafialnej Ogólnobydgoską Inaugurację Roku Akademickiego z udziałem Władz, Nauczycieli Akademickich i Samorządów Studenckich wszystkich Uczelni Wyższych naszego miasta. Mszy świętej przewodniczył będzie i Słowo boże wygłosi Ks. Biskup Krzysztof Włodarczyk.   

11.Mamy już kalendarz i księgę intencji na 2023 rok. Tylko w kancelarii parafii od jutra począwszy w czasie godzin urzędowania    można rezerwować terminy ślubów, jubileuszów i Mszy św. na cały przyszły rok. Nie przyjmujemy w październiku rezerwacji telefonicznych. Pamiętajmy, że Najświętsza Ofiara jest najwspanialszym darem duchowym i najpotężniejszą modlitwą Kościoła, którą sprawujemy nie tylko za zmarłych, ale też we wszystkich intencjach naszego życia doczesnego. Niech Msza św. gromadzi rodziny z okazji wszystkich rocznic: małżeństwa, urodzin, śmierci, w dniach imienin oraz innych okoliczności. Teraz można też zamawiać Msze św. gregoriańskie za zmarłych sprawowane przez 30 kolejnych dni. Również możemy już rezerwować terminy dotyczące zawarcia związku małżeńskiego w przyszłym roku kalendarzowym.

12.W tym tygodniu rozpoczynamy prace przy układaniu kostki brukowej od północnej strony naszego kościoła. Nie będzie zatem wjazdu do domu duszpasterskiego od strony ulicy Bołtucia. Za utrudnienia przepraszamy.  

 1. Polecamy lekturę prasy. W Przewodniku Katolickim: Jak czcić Matkę Bożą? Zdrowa pobożność maryjna zawsze prowadzi do Boga. Anioł Stróż – Palce Bożej Opatrzności. Ceny energii – niższe zużycie się opłaci.
 2. Organizowany jest diecezjalny wyjazd na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy na Jasną Górę
  w dniach 20-21 października. Również z naszego dekanatu jedzie autokar, zapisy i szczegóły dotyczące wyjazdu w zakrystii i biurze parafialnym. Są jeszcze wolne miejsca. 
 3. Bydgoski Budżet Obywatelski prezentuje PIKNIK wiejskiej żywności przy muzyce Country i nie tylko. Za tydzień w niedzielę (9.X.) w godzinach od 13.00 do 18.00 przy ul. Orląt Lwowskich (Fordon). Szczegóły na afiszach w kruchtach kościoła.
 4. W parafii św. Łukasza Ewangelisty i św. Rity,w przyszłą niedzielę przeprowadzona będzie po raz siedemnasty akcja „Kropelka Miłości”, przy kościele od godz. 8.30 do 13.30 podstawiony będzie specjalny autobus do poboru krwi. Krew mogą oddawać osoby od 18 do 65 lat, należy posiadać dokument tożsamości. Zachęcamy do tej akcji dla dobra innych.

17. Katechezy dla par przed ślubem:

Wydział Małżeństw i Rodzin Kurii Diecezjalnej w Bydgoszczy zaprasza narzeczonych na cykl katechez dla par przed ślubem, które odbywać się będą w formie spotkań warsztatowych w dwa weekendy domu katechetycznym parafii Świętej Trójcy. Wszystkie podane terminy katechez zawierają również spotkania w poradni życia rodzinnego. Szczegóły oraz obowiązkowe zgłoszenia na adres e -mail: rodziny@diecezja.bydgoszcz.pl W razie pytań prosimy dzwonić pod numer 509 340 693. Początek w piątek od 17.00. Terminy spotkań: • 7-8 X oraz 14-15 X • 4-5 XI oraz 19-19 XI • 2-3 XII oraz 9-10 XII.

 1. Zmarli: śp. Janina Kuncewicz, lat 70, zam. ul. Monte Cassino 5.
 2. Na nadchodzące dni niech dobry Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże.