Ogłoszenia duszpasterskie 02.07.2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE = XIII Niedziela Zwykła – 2.VII.2023 rok

1. Dziś przypada pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje i urlopy będą okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie.

2. W czwartek 6 lipca, w liturgiczne wspomnienie błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej, przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych, związane ze wspomnieniem Najświętszej Maryi Panny Uzdrowienia Chorych. Naszą modlitewną pamięcią obejmijmy tych, którzy starają się pomagać duchowo wszystkim chorym, cierpiącym i seniorom z naszej wspólnoty parafialnej.

3. Przypomnijmy, że w lipcu i sierpniu zmieniliśmy porządek Mszy św. I tak w dni powszednie i w niedzielę nie ma Mszy św. o godz. 17.00.   Informujemy naszych Parafian, że w miesiącach wakacyjnych Stały Konfesjonał będzie do dyspozycji penitentów o stałych godzinach z wyjątkiem sobót. W soboty dyżuru w Stałym Konfesjonale nie będzie.

4. Kancelaria parafii w miesiącach wakacyjnych w lipcu i sierpniu będzie czynna tylko w godzinach popołudniowych, od 16.00 do 17.00.

5. W tym tygodniu przypada pierwsza środa, czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Mimo wakacyjnej atmosfery postarajmy się o chwilę adoracji Najświętszego Sakramentu w najbliższy piątek, ofiarując ją w intencji nowych powołań kapłańskich, także z naszej wspólnoty parafialnej. W naszym kościele okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi świętej od godz.17.00 a wieczorna Msza Święta wynagradzająca z pierwszopiątkowym nabożeństwem o godz. 18.30. W wakacje nie ma odwiedzin chorych w związku z pierwszym piątkiem miesiąca.

6. Ogłoszenia akademickie: W piątek rozpocznie się piesza pielgrzymka akademicka na Jasną Górę z grupą „Przezroczystą”. Zapraszamy do udziału. W tym roku kroczyć będzie w dniach 7-17 lipca. Zapisy i wszelkie dodatkowe informacje o pielgrzymce na stronie internetowej Martyrii oraz pod nr tel. 721-300-704. Spotkanie przedpielgrzymkowe dla zainteresowanych odbędzie się we wtorek 4 lipca o godz. 18:00 w sali duszpasterstwa akademickiego. 

-Po raz kolejny wychodzimy do parafian z zaproszeniem składania intencji do wystawionej w środku kościoła skrzyni. Formularze intencji wyłożone są na skrzyni. W tych intencjach, każdego dnia pielgrzymki, ofiarowywać będziemy modlitwę różańcową, a na Jasnej Górze ks. Piotr odprawi Msze świętą w kaplicy Cudownego Obrazu. 

-Zapraszamy do udziału w 4 Biegowej Pielgrzymce Sztafetowej na Jasną Górę „Biegnę do Mamy”, w dniach 19-20 sierpnia. Każdy z uczestników ma do pokonania min. 10 km. Koszt udziału w pielgrzymce to 70 zł. Na każdego czekają nagrody oraz pamiątkowe medale. Zapisy pod numerem tel.: 503-096-878. Dodatkowe informacje na stronie internetowej Martyrii. 

-Martyria organizuje studencki wyjazd w Tatry, w dniach 21-27 sierpnia. Koszt udziału to 400 zł. Zapisy i informacje na stronie internetowej Martyrii. 

7. Rozpoczęto rekrutację kandydatów do Seminarium naszej diecezji. Zainteresowanych prosimy o bezpośredni kontakt z księdzem prefektem Pawłem Białczakiem w celu ustalenia daty spotkania. Szczegóły na stronie internetowej

8. Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy, prowadzi studia magisterskie oraz podyplomowe, nadające kwalifikacje do nauczania religii. Rekrutacja do 13 września, rozmowy rekrutacyjne 14 września. Bliższe informacje zamieszczono na plakacie oraz na stronie internetowej bydgoskateologia.pl.

9. Są jeszcze wolne miejsca w pielgrzymkach do: do Lichenia 8 lipca br. wyjazd o godz.7.00 z parkingu przy kaplicy. Na pielgrzymce do    Gietrzwałdu 15 lipca br. wszystkie miejsca są zarezerwowane.

10. Nie wszyscy wyjechali na wakacje. Może znamy jakąś wielodzietną rodzinę, którą należy wesprzeć, fundując wyjazd dziecka na kolonie, obóz, wycieczkę czy rekolekcje. Mamy być świadkami miłości miłosiernej! Zatem niech to będzie nasza odpowiedź na Chrystusowe wezwanie: „Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie” i na innym miejscu: „Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili”!

11. W sklepiku parafialnym oraz pod numerem 536 646 444 można się jeszcze zapisać   na pielgrzymkę Radia Maryja, która odbędzie się w dniach 8-9 lipca.

12. Ks. Marek informuje, iż w lipcu i sierpniu Spacery Miłosierdzia zostają zawieszone i nie będą się odbywać. Zapraszam we wrześniu

13. Dziękujmy Parafianom i Sympatykom naszej bazyliki za kolejne ofiary, które w tym tygodniu wpłynęły na konto, zostały przekazane osobiście, na tacę czy do skarbon w kościele i kaplicy. Bóg zapłać!

14. Zachęcamy do wakacyjnej lektury bieżącego numeru „Przewodnika Katolickiego.

15. Nasza parafia od ponad dwu lat jest w projekcie Caritas – Rodzina Rodzinie, który polega na objęciu wsparciem rodzin poszkodowanych w wyniku konfliktu zbrojnego w Syrii. Pomagamy rodzinie Cherchian z Aleppo, którzy są ormiańskimi chrześcijanami. Ofiary na ten cel można składać do puszki przy relikwiarzu św. Faustyny po lewej stronie. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

16. Zmarli: śp. Krystyna Gąsiorek, lat 76, zam. ul. Piwnika Ponurego 4, śp. Cecylia Cyzman, lat 77, zam. ul. Bielawskiego 1, śp. Ignacy Leszek Rzymkowski dwumiesięczne dziecko.

17. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia. 

Modlitwa za Diecezję Bydgoską

Boże, Ojcze Wszechmogący,
dziękujemy Ci za nasz bydgoski Kościół. 
Dziękujemy za wszystkich, 
którzy Go tworzą.
Za każdą wspólnotę parafialną,
każdy klasztor i dom zakonny,
za każde diecezjalne dzieło.
Spójrz łaskawie na:
ojców, matki, młodzież i dzieci,
ludzi chorych i zagubionych,
osoby samotne i tych, którzy utracili wiarę. 
Wylewaj Ducha Świętego na duchowieństwo, 
osoby życia konsekrowanego i wiernych świeckich,
aby sprostali swojemu powołaniu i swojej posłudze. 
Daj nam liczne i dobre powołania
kapłańskie, zakonne i apostolskie.
Umacniaj naszą wiarę,
wlewaj nadzieję i ucz pas kochać,
byśmy z odwagą i ufnością
każdego dnia świadczyli o Ewangelii. 
Maryjo, Matko Pięknej Miłości,
błogosławiony Biskupie Michale
módlcie się za nami.