Ogłoszenia duszpasterskie 01.05.2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – III Niedziela Wielkanocna 01.V.2022 rok

 

Dziś w trzecią Niedzielę Wielkanocną  przypada Niedziela Biblijna oraz rozpoczyna się Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod hasłem: „Posłani z darem pokoju Jezusa zmartwychwstałego”. Dziś również szóste Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Kościół w Polsce skupia swą tegoroczną medytację eucharystyczną na trzech darach zmartwychwstałego Chrystusa, którymi są: pokój, posłannictwo, świadectwo. Zachęcamy naszych Parafian do osobistej lektury Słowa BożegoSłowo Boże ukształtowało naszą tożsamość jako Polaków i stanowiło światło w najtrudniejszych chwilach naszego narodowego życia.

1.Trwa okres wielkanocny. Czas ten od zmartwychwstania do wniebowstąpienia Pan Jezus poświęcił tym, których najbardziej umiłował. Spróbujmy wejść do tego grona, poczujmy się zaproszeni do bliskiego przebywania ze Zmartwychwstałym, które najlepiej realizuje się poprzez nasz pełny udział w Eucharystii. Jest to czas wielkanocnej spowiedzi świętej który trwa do uroczystości Trójcy Świętej w tym roku do 12 czerwca.

2.Dzisiaj w niedzielę   pierwszy dzień miesiąca maja. W naszej parafii nabożeństwa majowe codziennie po wieczornej Mszy św. o godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Zapraszamy także na nabożeństwa majowe o godz. 21.00 przy figurze Matki Boskiej Fatimskiej, prowadzone przez apostolskie wspólnoty działające w parafii. Nabożeństwa majowe dla dzieci odprawiane będą w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.30 w kaplicy. Plan dla grup Apostolskich prowadzących nabożeństwa majowe przy Figurze NMP wywieszony jest w gablotkach kościoła i podany na stronach internetowych parafii.

3.Dziś także przypada Święto Pracy. Naszą modlitwą wspieramy wszystkich pracowników i pracodawców, aby podejmowali uczciwie swoje obowiązki. Modlimy się również za wszystkich bezrobotnych i poszukujących pracy, aby znaleźli godne zajęcie i mogli zapewnić byt swoim bliskim.

  1. Jutro, 2 maja, przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. W modlitwie pamiętajmy o naszych rodakach mieszkających poza granicami ojczyzny. Nie zapomnijmy także wywiesić flagi narodowej.
  2. We wtorek 3 maja, uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i kolejna rocznica uchwalenia pierwszej w Europie Konstytucji, zwanej Konstytucją 3 Maja. To jedno z niewielu świąt narodowo kościelnych. Pamiętajmy o udekorowaniu naszych domów i balkonów flagami o barwach narodowych, maryjnych bądź kościelnych. W tym dniu o 8.30 odprawiona zostanie uroczysta suma w intencji naszej Ojczyzny. Pozostałe Msze św. według porządku niedzielnego. Podczas każdej Mszy św.  odnowienie Jasnogórskich Ślubów Narodu Polskiego. Jutrzejsza uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, jest wspomnieniem głównej patronki naszego narodu. Przez lata ta uroczystość jednoczy nas wokół sanktuarium jasnogórskiego, o którym św. Jan Paweł II, powiedział, że tam bije serce naszego narodu. Maryja króluje nam od wieków i nigdy nie zawiodła pokładanej w Niej nadziei.  W to najważniejsze w ojczyźnie święto maryjne nie może nas zabraknąć na Mszy św. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian.
  3. Spotkanie Rodziców dzieci klas trzecich z Ks. Michałem Polerowiczem – kapłanem przygotowującym dzieci do uroczystości I Komunii św. w środę 4 maja br. o godz. 17.30 w kościele.

7.We wtorek, na godz. 20:00, zapraszamy do kościoła abiturientów szkół średnich, którzy w najbliższych dniach zdawać będą egzamin dojrzałości. Królowej Polski zawierzać będziemy ich maturę oraz dalsze wybory życia, prosząc o światło Ducha Świętego w podejmowaniu mądrych decyzji. 

8.W piątek o godz. 19:30 w kościele, spowiedź święta dla młodzieży bierzmowanej, ich świadków oraz rodzin. 

9.W sobotę, na Mszy św. o godz. 18:30, Ksiądz Biskup udzieli młodzieży szkół ponadpodstawowych sakramentu bierzmowania. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji młodych oraz nowych powołań do służby Bożej w Kościele.     

  1. W tym tygodniu przypadają: pierwsza środa, czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Spotkanie Apostolstwa Żywego Różańca dziś po sumie w kaplicy. W czwartek łącznie z Mszą św. o 18.30 modlitwy i spotkanie wspólnoty   powołaniowej. W piątek okazja do spowiedzi św. od 7 do 9 i po południu od 17 do 18.30. 
  2. Domowy Kościół zaprasza wszystkich członków i sympatyków na wspólnotową mszę świętą w najbliższy pierwszy piątek miesiąca, tj. 6 maja na godzinę 18:30. Po mszy św. odbędzie się krótkie spotkanie przy kawie i ciastku dla wszystkich członków Domowego Kościoła oraz dla osób, które chciałyby dołączyć, poznać lub porozmawiać.
  3. W najbliższą niedzielę, 8 maja, przypada czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Będziemy obchodzić ją po raz kolejny jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie. W ten sposób rozpoczniemy Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele.
  4. Dziękujmy Parafianom i Sympatykom naszej bazyliki za kolejne ofiary, które w tym tygodniu wpłynęły na konto, zostały przekazane osobiście, na tacę czy do skarbon w kościele i kaplicy. Bóg zapłać! Dziękujemy za pamięć, zwłaszcza tym, którzy wspierają parafię i bazylikę systematycznie! 

14.W aktualnym numerze „Przewodnika Katolickiego znajdziemy m.in. następujące artykuły: Co tak naprawdę chce nam powiedzieć papież w sprawie wojny w Ukrainie. Święto Konstytucji 3 maja jest świętem Litwinów, Łotyszów, Ukraińców i Białorusinów, tworzących wspólnie z Polakami jedno państwo w czasach uchwalania tego nowatorskiego prawa. Agresja Rosji na Ukrainę uświadamia, jak ważnym. Ponadto rozmowa z dr Magdą Kaczor o porządkach w mózgu, godzinach niemożliwych do odespania i pastylkach, które nie pomogą bez konkretnych decyzji.   Zachęcamy do lektury katolickiej prasy.

  1. Zmarli: śp. Roman Kapka, lat 66, zam. Chrobrego 10, śp. Edmund Grabarczyk, lat 73, zam. Monte Cassino 4, śp. Jerzy Kisiel, lat 73, zam. ul. Kleina 4, śp. Kornela Gnat, lat 100, zam. ul. Twardzickiego 4.
  2. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia. Wszystkie informacje duszpasterskie na stronach internetowych parafii i w kruchtach kościoła.

.

PROWADZENIE NABOŻEŃSTW MAJOWYCH PRZY FIGURZE NPM  FATIMSKIEJ  PRZEZ GRUPY APOSTOLSKIE GODZ. 21.00

 

01 – niedziela

APOSTOLSTWO ŻYWEGO RÓŻAŃCA

02 – poniedziałek

STOWARZYSZENIE WSPIERANIA POWOŁAŃ

03 – wtorek

APOSTOLSTWO DOBREJ ŚMIERCI

04 – środa

MARTYRIA

05 – czwartek

NEOKATECHUMENT

06 – piątek

ODNOWA W DUCHU ŚWIĘTYM

07 – sobota

OAZA RODZIN

08 – niedziela

APOSTOLSTWO ŻYWEGO RÓŻAŃCA

09 – poniedziałek

STOWARZYSZENIE WSPIERANIA POWOŁAŃ

10 – wtorek

APOSTOLSTWO DOBREJ ŚMIERCI

11 – środa

GRUPY PIELGRZYMKOWE

12 – czwartek

NEOKATECHUMENT

13 – piątek

TOWARZYSTWO ŚWIETEGO WOJCIECHA

14 – sobota

CHÓR FORDONIA

15 – niedziela

ODNOWA W DUCHU ŚWIĘTYM

16 – poniedziałek

GRUPA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

17 – wtorek

GRUPY PIELGRZYMKOWE

18 – środa

MARTYRIA

19 – czwartek

NEOKATECHUMENT

20 – piątek

  OAZA RODZIN

21 – sobota

TOWARZYSTWO ŚWIETEGO WOJCIECHA

22 – niedziela

APOSTOLSTWO ŻYWEGO RÓŻAŃCA

23 – poniedziałek

GRUPY PIELGRZYMKOWE

24 – wtorek

APOSTOLSTWO DOBREJ ŚMIERCI

25 – środa

MARTYRIA

26 – czwartek

ODNOWA W DUCHU ŚWIĘTYM

27 – piątek

OAZA RODZIN

28 – sobota

TOWARZYSTWO ŚWIETEGO WOJCIECHA

29 -niedziela

CHÓR FORDONIA

30 – poniedziałek

STOWARZYSZENIE WSPIERANIA POWOŁAŃ

31- wtorek

APOSTOLSTWO ŻYWEGO RÓŻAŃCA