BAZYLIKA  KALWARII BYDGOSKIEJ - SANKTUARIUM  KRÓLOWEJ  MĘCZENNIKÓW – KALWARIA  BYDGOSKA   GOLGOTA  XX  WIEKU

MENU

Strona główna

  Varia

 

Mapa serwisu

 


Licznik  
liczy od 10.02.2006r

 

WYSZUKIWARKA

 

admin:    wojczak@plusnet.pl
Gadu-Gadu - statusgadu-gadu
Inten

OGŁOSZENIA_DUSZPASTERSKIE

 

Dodano sobota 20 października 2018 20:59  

Uprzejmie informujemy że ogłoszenia duszpasterskie zamieszczane są na stronie internetowej w niedzielę wieczorem.

..

..
XXIX Niedziela Zwykła

 21 .X. 2018 rok

 

Dziś rozpoczyna się w Kościele Powszechnym Tydzień Misyjny. Pamiętajmy w naszych modlitwach o misjonarzach, głoszących Słowo Boże na wszystkich kontynentach świata. Zatem szczególnie w tym tygodniu podczas Mszy św., nabożeństw, modlitwy różańcowej pamiętajmy o intencjach misyjnych Kościoła.  W tym roku Niedzielę Misyjną przeżywamy pod hasłem: „Pełni Ducha i posłani”.

 

1. Jutro w poniedziałek 22 października przypada liturgiczne wspomnienie Św.  Jana Pawła II a zarazem 40 rocznica inauguracji pontyfikatu Karola Wojtyły.   W sąsiedniej parafii pw. Św. Jana Pawła II przy ul Bydgoskich Olimpijczyków uroczystości odpustowe rozpoczną się podczas Mszy św. już dziś o godz.12.00.   Jutro w Domu Jubileuszowym Fundacji Wiatrak   Konferencja z okazji 40-lecia pontyfikatu św. Jana Pawła II. Jej temat to: “Nie lękajcie się …dialogu”. Na konferencję zaprasza Forum Dialogu i Myśli Jana Pawła II przy Fundacji „Wiatrak”. Patronat nad nią objął Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Ciekawi prelegenci, interesująca i bieżąca tematyka zachęcają do wzięcia udziału w konferencji. Całość rozpocznie się o godz. 10.00 Mszą św. w kaplicy naszej Bazyliki. Serdecznie zapraszamy. Program wywieszony jest w kruchcie kościoła.
 

2.Dzisiaj w naszej Ojczyźnie trwają wybory samorządowe. Jednym z wyrazów naszego patriotyzmu jest uczestnictwo w wyborach i oddanie głosu zgodnie z własnym sumieniem, do czego bardzo serdecznie zachęcamy. Módlmy także za naszą Ojczyznę, aby była zawsze wierna nauce Chrystusa, który przynosi człowiekowi prawdziwą wolność.  


3.W każdy
25 dzień miesiąca spotykamy się na wieczornej Mszy św. w Bazylice by opiece Bożej polecać nasze modlitwy przez wstawiennictwo św. Faustyny. Zapraszamy zatem w najbliższy czwartek 25 października na godz. 18.30.  Po każdej takiej Mszy św. przy relikwiarzu świętej okolicznościowe modlitwy połączone z odczytaniem przyniesionych próśb podziękowań i uszanowaniem relikwii św. Faustyny. Serdecznie zapraszamy.

3.Powoli dobiega końca miesiąc modlitwy różańcowej. Kierujemy to przypomnienie zwłaszcza do tych, którzy może jeszcze nie wzięli do rąk różańca. Uczyńmy to. Módlmy się z różańcem w dłoni przeniknięci wiarą w przemożne orędownictwo Królowej Różańca Świętego, danej naszemu narodowi „ku pomocy i obronie”.  Wszystkim naszym wspólnotom za codzienną modlitwę serdecznie dziękujemy. Przypomnijmy, że nabożeństwa różańcowe dla dorosłych młodzieży i dzieci codziennie o godz.18.00.  

3.Zbliżający się listopad to czas modlitwy za zmarłych. Chcemy ich objąć pamięcią modlitewną z imienia i nazwiska. Wymienianki jednorazowe przyjmujemy do końca października i łączymy je z modlitwą różańcową w dniach od 2-15 listopada, natomiast wymienianki roczne przyjmujemy do 18 listopada, a tą modlitwą obejmujemy naszych zmarłych przez cały rok liturgiczny. Wymienianki jednorazowe jak i roczne przyjmujemy w zakrystii i biurze parafialnym w godzinach urzędowania. Zachęcamy do tej szczególnej modlitwy tak bardzo potrzebnej tym, którzy odeszli już do Pana.
 

4. Od czwartku za tydzień Uroczystość Wszystkich Świętych.  W ten świąteczny dzień każdy z nas ma obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Przypominamy, że Msza św. i procesja za zmarłych na cmentarzu przy ul. Wiślanej zostanie odprawiona 1 listopada o godz. 12.00, a w Dzień Zaduszny 2 listopada   o godz.13.30. Po Mszy św. procesja z modlitwami za zmarłych. Natomiast na terenie cmentarzy parafialnych w Fordonie w Uroczystość Wszystkich Świętych przy ul. Cechowej procesja o godz. 13.30 a po niej o 14.00 Msza Święta. Na cmentarzu przy ul. Piastowej   Msza św. godz. 12.00 a po niej procesja podobnie na cmentarzu przy ul. Wiślanej. Na cmentarzu Siernieczek przy ul. Kaplicznej Msza i procesja o 13.30.

5. Przez najbliższe dni nasza obecność na cmentarzu, w kościele na Mszach św., nasze zamyślenie o śmierci, przemijaniu i wieczności niech będzie okazją do odnowienia wiary w życie wieczne, w sąd Boży, w odpowiedzialność człowieka przed Bogiem za swoje życie. Uczą nas tego i przypominają nam o tym groby naszych przodków. Obecny czas wypełniamy porządkowaniem naszych grobów. Uszanujmy świętość miejsc pochówku zmarłych zarówno swoją postawą jak i troską o porządek przy grobach bliskich. 

6. Tradycyjnie od ponad 10 lat w naszej parafii odbywa się Niedziela Hospicyjna, Zapraszamy zatem 28 października, w przyszłą niedzielę, gdzie na wszystkich Mszach świętych usłyszymy okolicznościową homilię, Słowo Boże. Będzie miała także miejsce zbiórka ofiar do puszek na cele hospicyjne. W tym roku szczególnie naszą troską obejmujemy osoby cierpiące i w podeszłym wieku.

 7. Trwa w naszej parafii tzw. Mała Peregrynacja w domach Parafian, wizerunku Matki Bożej Pięknej Miłości, Patronki naszej diecezji. Prosimy o zapisywanie się rodzin, które przyjmą obraz Matki Najświętszej w swoich domach. Obraz będziemy odbierać z kościoła, zawsze na wieczornej Mszy św.

8. Młodzież, studentów i starszych zapraszamy na wspólną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem w wigilię uroczystości Wszystkich Świętych w parafii p.w. św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Wpatrywać będziemy się w postacie świętych, którzy są drogowskazami na drodze do świętości. Wraz z zespołem muzycznym Tehillah Uwielbiam oddamy cześć Świętemu pośród Świętych Bogu w Trójcy Jedynemu. Poprzez śpiew i muzykę pragniemy głosić chwałę Chrystusa Pana i sprawić, że nasze życie będzie jedną wielką modlitwą uwielbienia. Organizatorzy: Parafia św. Mateusza Ap. i Ew. w Bydgoszczy Diakonia Ewangelizacji Diecezji Bydgoskiej.

9. Zapraszamy na Bezalkoholowy Bydgoski Bal Niepodległości, który odbędzie się 10 listopada w Hotelu Holiday Inn przy ul. Grodzkiej 36. Zapisy poprzez stronę internetową bydgoskibalniepodległosci.pl

10. W imieniu Fundacji „Wiatrak" informujemy o:

·   spektaklu „Przed sklepem jubilera"- wystawianym przez Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny z Torunia, który odbędzie się w Domu Jubileuszowym Jana Pawła II przy ul. Bołtucia 7, dzisiaj tj. niedziela 21.10 o godz. 17.00

·    Koncercie „Fleciści kompozytorzy" który odbędzie się w Domu Jubileuszowym Jana Pawła II przy ul. Bołtucia 7, niedzielę 28.10 o godz. 17.00.

·     projekcji filmu „Błogosławiona wina" w ramach Wiatrakowego Klubu Filmowego, która odbędzie się w Domu Jubileuszowym Jana Pawła II przy ul. Bołtucia 7 w poniedziałek 29.10 o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy!

11. Polecamy lekturę tygodnika Przewodnik Katolicki” W najnowszym wydaniu pisma przeczytamy m.in.: - o tym, dlaczego wybór kard. K. Wojtyły nie był zaskoczeniem i jak wyglądało konklawe w 1978 r., - o kanonizacji Pawła VI i abp. Oscara Romero - o wpływie smartfonów na rozwój dzieci.  Zachęcamy do nabycia i lektury.

12. Dzisiaj czwarta wspólnota neokatechumenalna rozpoczyna w naszej parafii katechezy. Zapraszamy dorosłych i młodzież w poniedziałki i czwartki po wieczornej Mszy św. do kaplicy. Początek katechez o 19.15. O specjalne zaproszenie prosimy teraz przedstawicieli czwartej wspólnoty.  

13. Zmarli: śp.Śp. Mieczysława Rosalska, lat 98, zamieszkała przy ul. Tychoniewicza 4.
 

14. Wszystkim osobom uczestniczącym dziś w świętej liturgii w naszym Sanktuarium Królowej Męczenników Kalwarii Bydgoskiej życzymy miłej niedzieli i obfitych łask Bożych w rozpoczętym kolejnym tygodniu różańcowego miesiąca października.

BAZYLIKA  KALWARII BYDGOSKIEJ
SANKTUARIUM  KRÓLOWEJ  MĘCZENNIKÓW – KALWARIA  BYDGOSKA - GOLGOTA  XX  WIEKU

85-796  Bydgoszcz, ul. Gen.M.Bołtucia 5; ;  tel.052 323 48 33;
 
www.mbkm.pl parafia@mbkm.pl

 ogłoszenia wersja do druku                                                                            

 

   PARAFIA  MATKI  BOSKIEJ  KRÓLOWEJ  MĘCZENNIKÓW